Merhaba arkadaşlar beni tanıyanlar bilir yaklaşık 1 hafta önce üniversiteye başladım. Duygu ve düşüncelerimi sizlere aktarmak istiyorum.

Gitmeden 1 gün önce çok heyecanlıydım çünkü ailemden ayrılıp farklı bir şehirde kendi ayaklarımın üzerinde durmak kolay olmayacaktı. Önceden şehir dışında okuyan akrabalarımdan ve arkadaşlarımdan yardım aldım. Bazı yapmamam gereken dikkat etmem şeyleri öğrendim. Gece uyuyamadım tabi ki, sabah ailemle yola çıktık. Kırıkkale’nin yolunu tuttuk gider gitmez ilk gördüğüm insanlar bana itici geldi. Esnaf yeni olduğumuzu anlayarak bizden fazla para istediler. Bunları geçtim zaten dağın başına üniversite yapmışlar, her yer sinekten geçilmiyor. Neyse bir kaç saat oralarda dolandıktan sonra okulumun karşısındaki aparta kayıt yaptırdık. Annem ile odamı temizledikten sonra alışveriş yaptım ve onları yolcu ettim. Tam ayrıldıktan sonraki yalnızlığı hayatınızda bir daha hiç yaşamayacağınızı belirtmek isterim. Bir boşluğun içinde gibi hissediyorsunuz.

Neyse işte ailem gittikten sonra aparta geçtim ve hiç kimseyi tanımıyordum. Sandım ki kimse gelmeyecek ama düşündüğüm gibi olmadı. Ertesi gün 20 – 30 kişi ile tanıştım ve çok iyi arkadaş olduk. Yılların asosyal erdemi odaya girmek istemiyor. Bu psikoloji içinden kolayca çıkabileceğim hiç aklıma gelmemişti. Diğer günlerde sınıftaki yeni arkadaşlarım ile tanıştık ve iyi anlaşacağız gibime geliyor. Çünkü lise ortamı gibi olmuyor, hepsi aklı başında insanlar.

Bundan sonraki sürprizde çok hızlı geldi diyebilirim. Apartın internet cafesinde çalışmaya başladım derslerim bittikten sonra kısa bir süre oraları idare edeceğim. Birde geri ödemeli burs almayı düşünüyorum. Cafeden gelen para + blogtan gelen para ve burstan gelen para ile kolayca geçinebilirim diye düşünüyorum. Size söyleyeceğim tek şey ilk günden gaza gelip herşeye para vermeyin. İdareli kullanın yoksa pişman oluyorsunuz.

Pek lafı uzatmayı ben sevmem bilirsiniz, demem o ki hiç birşeyden korkmayın arkadaşlar. Su akar yolunu bulur 🙂

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments