Merhaba arkadaşlar, bugün okuldan eve gelince farkettim ki uydu 4/A şebekesine geçtiği için çalışmıyor. Hemen yolunu sizlerle paylaşmak istedim, bir uydu firmasına götürmek gerçekten 100 Liradan aşağı değiş aşağıda anlattığım gibi yaparsanız sizde kolay olduğunu anlayacaksınız. Ama benden size bir öneri yaptıysanız ağzınızı açmayın tüm tanıdıklar sizi kaçırabilir 🙂

Frekans: 11747 MHz
Polarizasyon: Yatay (H)
Sembol Oranı: 27500
FEC: 5/6
Şebeke Taraması: Açık

Frekans: 11844 MHz
Polarizasyon: Dikey (V)
Sembol Oranı: 2222
FEC: 3/4
Şebeke Taraması: Açık

STAR, NTV, CNBC-e, E2, NTV SPOR ve radyo yayınlarımızın yeni uydu dşayetleri; Uydu Adı : Türksat 4A

Lokasyon : 42 ⁰ Doğu
Alış Frekansı : 12.015 MHz
Polarizasyon : Yatay (H)
Sembol Hızı : 27.500 Ksym/s
FEC dşayeti : 5/6

Kral TV, Kral Pop TV, Eurostar ve NTV Avrupa yayınlarımızın yeni uydu dşayetleri; Uydu Adı : Türksat 4A

Lokasyon : 42 ⁰ Doğu
Alış Frekansı : 12.721 MHz
Polarizasyon : Dikey (V)
Sembol Hızı : 16.666 Ksym/s
FEC dşayeti : 3/4

Televizyon frekansları değişiyor 2014 Yeni uydu frekansları, yeni frekanslar neler, hangi kanalın frekansları değişiyor. star tv yeni frekans, NTV yeni frekans, CNBC-e yeni frekans, e2 yeni frekans, kral tv yeni frekans, Eurostar yeni frekans, NTV Avrupa yeni frekans. Türksat 4A İşte yeni dönem frekanslar televizyon sistemi değişti. İşte televizyon frekanslar ve değişen televizyon ssitemi ile iligli ayrıntılar…

Bu arada Türksat uydusu üzerinden faaliyet gösteren D-Smart da kullanıcılarına göndermeye başladığı mesajla 14 Temmuzda gerçekleşecek frekans değişikliği bilgisini verdi. Güncellemenin kendiliğinden yapılacağını belirten şirket kullanıcıların uydu alıcılarını Stand-by konumunda bırakmalarını önerdi.

örünge testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A haberleşme uydusunun, kanal geçişleri bu gece yarısı gerçekleştirilecek.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye’nin tek uydu operatörü olan Türksat AŞ, Türksat 4A’nın 42 derece doğu yörüngesinde hizmete girmesiyle uydu yayın kapasitesini ciddi anlamda artırdı.

14 Şubat 2014’te uzaya gönderilen ve yörünge testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece doğu yörüngesinde bulunan Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularıyla 1 Temmuz itibariyle hizmet vermeye başladı. Türksat 4A haberleşme uydusunda, bu gece yarısı uydulardaki televizyon ve radyo yayınlarında frekans değişiklikleri yapılacak.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak. Yeni televizyon kanallarının yayına başlamasıyla Türksat 4A üzerinde bulunan 429 kanal sayısı, 477’nin üzerine çıkacak.

Uydu alıcılarının ayarlanması

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları kendiliğinden güncelleyecek. Yeni uydu alıcısı alacakların, TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye ediliyor. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, “http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi” adresinden ulaşılabilecek.

Diğer uydu alıcıları için ise “11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 ya da 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6” dşayetleri girilerek şebeke taraması yapılması gerekiyor. Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile beraber) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da değişiklik yapılmasına gerek bulunmuyor.

Türksat 2A, Türksat 3A ve Türksat 4A uyduları üzerinden 500’ün üzerinde televizyon ve 200’ün üzerinde radyo yayını yapılacak.

Star uydu frekansları değişti, Star tv, 15 Temmuz’dan itibaren Türkiye’nin yeni uydusu Türksat 4A’daki yeni frekansından izlenebilecek.

Star ve Eurostar’ın uydu frekansları değişti. Star, artık Türkiye’nin yeni uydusu Türksat 4A’daki yeni frekansından izlenebilecek. Değişiklik yalnızca Star’ı uydu üzerinden seyreden izleyicileri etkileyecek. Star’ın yeni frekans bilgileri şu şekilde;

STAR YENİ FREKANS (NTV, CNBC-e, e2, NTV SPOR ve RADYO Yayınları)

Uydu adı : TURKSAT 4A

Lokasyon : 42 derece Doğu

Frekans : 12015 MHz

Polarizasyon : YATAY (H)

Symbol Rate : 27500 Ksym/s

FEC : 5/6

Star Tv’yi beğeni ile takip edenler için önemli bir haber geldi. Star Tv ekranlarının bağımlısı olan dikkat Star Tv’nin yeni frekansını merak ediyorsanız hakimiyet.comadresinden ayrılmayınız. Star Tv frekansları değişti mi? Star Tv yeni frekansları ne? Star Tv frekansı neden değişti. Star Tv’nin yeni frekansı ve Euro Star’ın yeni frekanslarını haberimizin ayrıntıında bulabilirsiniz.

Star TV
TURKSAT 3A UYDUSU:
(Türkiye ve Güneydoğu Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu)
Horizontal (Yatay) Polarizasyon 11 054 Mhz Merkez Frekansı Symbol Rate 30000 KSYM/S FEC 5/6
DIGITURK – 27 Kanal
D-SMART – 24 Kanal (D-Smart HD 24 ya da 424)
TELEDÜNYA – 26 Kanal
KABLOTV – S-10 Bandı
TİVİBU – 27 Kanal

EuroSTAR

TURKSAT 3A UYDUSU:
(UYDUSU (Türkiye ve bütün Avrupa) 42°E, Vertical (Dikey) Polarizasyon, 12690 Mhz , sinyal oranı 7200 KSYM/S, FEC:3/4

Türksat 4A hizmete başladı. Türksat 4A üzerinden TV izlemek için Türksat 3A’dan Türksat 4A’ya geçiş yapılması gerekiyor. Türksat 4A frekans ayarları ve güncel kanal listelerine nasıl ulaşılacak? 2014 Yeni Türksat 4A frekansı ve kanal ekleme nasıl olacak?

14 Şubat 2014 tarihinde uzaya gönderilen ve testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A uydusu, 42° Doğu yörüngesinde Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularıyla beraber hizmet vermeye başladı. 14 Temmuz 2014 tarihini 15 Temmuz 2014’e bağlayan gece uydularımızdaki televizyon ve radyo yayınlarında frekans değişiklikleri yapılacaktır.

Türksat 2A uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A uydusuna aktarılacaktır. Yeni TV kanallarının yayına başlamasıyla beraber Türksat 4A üzerinde hâlihazırda 429 olan TV kanal sayısı, 477’nin üzerine çıkacaktır.

Uydu Alıcıları Nasıl Ayarlanacak?

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları kendiliğinden güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

Diğer uydu alıcıları, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ ya da 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 dşayetleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gereklidir.

Türksat 4A uydusu, 42° Doğu yörüngesinde, Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile beraber hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° Doğu yörüngesinde kullanıcılara daha çok TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

SHOW TV’NİNDE FREKANSI DEĞİŞİYOR

Show TV’nin 15 Temmuz 2014 gününden itibaren yeni frekansından yayın yapmaya başlayacak. Show Tv yeni frekansı kaç? Show Tv’nin frekansı değişti mi? Show Tv yeni frekansı ne oldu? 15 Temmuz itibari ile birçok kanalın uydu frekansı değişiyor.

Show TV’nin uydu frekans bilgileri:

Uydu: Türksat 2A/3A 42 Derece Doğu
Frekans: 11964 MHz
Video PID (Görüntü): 308
Audio PID (Ses): 256
Symbol Rate (Sembol Oranı): 5925
FEC: 3/4
Polarizasyon: Horizontal (Yatay)

DİGİTÜRK
22. Kanal’da izleyebilirsiniz.

DİGİTÜRK SHOW TV HD
322. Kanal’da izleyebilirsiniz.

D-SMART
23. Kanal’da izleyebilirsiniz.

TURKSAT KABLO TV
Türkiye genelinde mevcut analog KTV şebeksinde S 8. kanaldan izleyebilirsiniz

TELEDÜNYA
Teledünya sayısal kablo TV şebenetde 23’ncü kanaldan izleyebilirsiniz.

SHOW TV (UYDU)

DIGITAL
Türksat 2A Uydusu
Alış Frekansı
11.964 MHz
Polarizasyon
Horizontal (Yatay)
Symbol Rate
5.925 Msym/s
FEC Rate
3/4

SHOWTÜRK (UYDU)
DIGITAL
Türksat 3A Uydusu
Alış Frekansı
12656 MHz Yatay (H)
Polarizasyon
Horizontal (Yatay)
Symbol Rate
4.444 Msym/s
FEC Rate
5/6
Televizyon Frekansları değişiyor – 2014 Yeni uydu frekansları, yeni frekanslar neler, hangi kanalın frekansları değişiyor. star tv yeni frekans, NTV yeni frekans, CNBC-e yeni frekans, e2 yeni frekans, kral tv yeni frekans, Eurostar yeni frekans, NTV Avrupa yeni frekans. Türksat 4A İşte yeni dönem frekanslar televizyon sistemi değişti. İşte televizyon frekanslar ve değişen televizyon ssitemi ile iligli ayrıntılar…

Türksat 2A haberleşme üzerindeki yayınlar Türksat 4A’ya aktarılacak. Yeni uydunun hizmete girmesi televizyon-radyo yayınlarını da etkileyecek. Uydudaki tüm yayın frekansları tekrar düzenlenecek.

Geçtiğimiz şubat ayında uzaya gönderilen ve yörünge testini başarıyla tamamladığı söylenen Türksat 4A haberleşme uydusu, hizmet vermeye başladı. Ancak bu değişiklik 14 Temmuz’u 15 Temmuz’a bağlayan gece yarısı uydulardaki televizyon ve radyo frekanslarının bütününün değişmesine neden olacak. Bu tarihte, uydu alıcıları ‘Türksat Kanal Güncelleme Sistemi’ne (TKGS) uyumlu olanlar hiçbir sorun çekmeden yayınlara ulaşmaya devam edecek. Uyduları bu sisteme uyumlu olmayanlar ise gerekli frekans dşayetlerini girerek ‘şebeke taraması’ yaptıktan sonra yayınlara ulaşabilecek.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak. Türksat yetkililerinden alınan bilgiye göre TKGS ile uyumlu uydu alıcılarının üzerinde TKGS logosu bulunuyor. Alıcısında bu logo bulunmayanların ise tekrar alıcı almasına gerek yok zira söz konusu tarihte vatandaş hiçbir sorun yaşamadan manuel tarama yaparak yayınlara ulaşabilecek. Türksat’ın, TKGS ile uydu yayınları için manuel kanal aramanın sona erdiği bir dönemin başlamasını hedeflediğini belirten yetkililer, Türkiye’de büyük ölçüde FTA (şifresiz) uydu alıcılarının tercih edildiğini, TKGS’nin bu alıcılarda bir standart olarak yer almasını hedeflediklerini aktardı. Yetkililer, ‘böylece bütün uydu TV izleyicilerinin yayın değişkenlerini takip etme zAhmetine girmeden, yeni başlayan bütün yayınları anında uydu alıcılarında hazır bir biçimde bulmasının mümkün olduğunu ve yayın değişkenleri değişiminden etkilenmeyeceğini’ ifade etti. Bu nedenle yeni uydu alacaklar için TKGS ahenku aranması gerektiği uyarısında bulunuldu. Yetkililer yeni uydu ile beraber yayın sayısının artacağını açıkladı. Yeni televizyon kanallarının yayına başlamasıyla beraber Türksat 4A üzerinde hâlihazırda 429 olan TV kanal sayısının 477’nin üzerine çıkacağını ifade etti.

Doğuş Yayın Grubu kanallarının uydu dşayetleri 15 Temmuz 2014 tarihinde değişecektir. Yeni dşayetleri uydu alıcınıza girmeniz gereklidir.

STAR, NTV, CNBC-e, E2, NTV SPOR ve radyo yayınlarımızın yeni uydu dşayetleri; Uydu Adı : Türksat 4A

Lokasyon : 42 ⁰ Doğu

Alış Frekansı : 12.015 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol Hızı : 27.500 Ksym/s

FEC dşayeti : 5/6

Kral TV, Kral Pop TV, Eurostar ve NTV Avrupa yayınlarımızın yeni uydu dşayetleri; Uydu Adı : Türksat 4A

Lokasyon : 42 ⁰ Doğu

Alış Frekansı : 12.721 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol Hızı : 16.666 Ksym/s

FEC dşayeti : 3/4

Türksat 4A Frekansları Yeni Kanal Listesi

Türksat 4A hizmete girdi. Türksat 4A Frekansları ve Türksat 4A Kanal Listesi yeni ayarlama yönetemiyle Türksat 4A yayına girdi. Mevcut yayınları Türksat 4A üzerinden izlemek isteyenler Türksat 3A’dan Türksat 4A’ya geçiş yapmaları gereklidir. Türksat 4A frekans ayarları ve güncel kanal listeleri basit bir biçimde ayarlanabiliyor. 2014 yeni Türksat 4A frekansı ve kanal ekleme

14 Şubat 2014 tarihinde uzaya gönderilen ve yörünge testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularıyla beraber hizmet vermeye başlamıştır. 14 Temmuz 2014 tarihini 15 Temmuz 2014’e bağlayan gece yarısı, uydularımızdaki televizyon ve radyo yayınlarında frekans değişiklikleri yapılacaktır.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacaktır. Yeni TV kanallarının yayına başlamasıyla beraber Türksat 4A üzerinde hâlihazırda 429 olan TV kanal sayısı, 477’nin üzerine çıkacaktır.

Uydu Alıcılarının Ayarlanması

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları kendiliğinden güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi adresinden ulaşılabilir.

Diğer uydu alıcıları içinse, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ ya da 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 dşayetleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gereklidir.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile beraber) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° Doğu yörüngesinde kullanıcılara daha çok TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Türksat 4A

SHOW TV FREKANSLARI

Show TV’nin 15 Temmuz 2014 gününden itibaren yeni frekansından yayın yapmaya başlayacak. Show Tv yeni frekansı kaç? Show Tv’nin frekansı değişti mi? Show Tv yeni frekansı ne oldu? 15 Temmuz itibari ile birçok kanalın uydu frekansı değişiyor. Show Tv’nin yeni frekansları hakimiyet.com adresinde sizlerle. 12 Temmuz 2014

Show TV’nin uydu frekans bilgileri:

Uydu: Türksat 2A/3A 42 Derece Doğu
Frekans: 11964 MHz
Video PID (Görüntü): 308
Audio PID (Ses): 256
Symbol Rate (Sembol Oranı): 5925
FEC: 3/4
Polarizasyon: Horizontal (Yatay)
Türksat 4A hizmete başladı. Türksat 4A üzerinden TV izlemek için Türksat 3A’dan Türksat 4A’ya geçiş yapılması gerekiyor. Türksat 4A frekans ayarları ve güncel kanal listelerine nasıl ulaşılacak? 2014 Yeni Türksat 4A frekansı ve kanal ekleme nasıl olacak?

14 Şubat 2014 tarihinde uzaya gönderilen ve testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A uydusu, 42° Doğu yörüngesinde Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularıyla beraber hizmet vermeye başladı. 14 Temmuz 2014 tarihini 15 Temmuz 2014’e bağlayan gece uydularımızdaki televizyon ve radyo yayınlarında frekans değişiklikleri yapılacaktır.

Türksat 2A uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A uydusuna aktarılacaktır. Yeni TV kanallarının yayına başlamasıyla beraber Türksat 4A üzerinde hâlihazırda 429 olan TV kanal sayısı, 477’nin üzerine çıkacaktır.

Uydu Alıcıları Nasıl Ayarlanacak?

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları kendiliğinden güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

Diğer uydu alıcıları, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ ya da 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 dşayetleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gereklidir.

Türksat 4A uydusu, 42° Doğu yörüngesinde, Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile beraber hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° Doğu yörüngesinde kullanıcılara daha çok TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

22. Kanal’da izleyebilirsiniz.
DİGİTÜRK SHOW TV HD
322. Kanal’da izleyebilirsiniz.
D-SMART
23. Kanal’da izleyebilirsiniz.
TURKSAT KABLO TV
Türkiye genelinde mevcut analog KTV şebeksinde S 8. kanaldan izleyebilirsiniz
TELEDÜNYA
Teledünya sayısal kablo TV şebenetde 23’ncü kanaldan izleyebilirsiniz.

SHOW TV (UYDU)
DIGITAL
Türksat 2A Uydusu
Alış Frekansı
11.964 MHz
Polarizasyon
Horizontal (Yatay)
Symbol Rate
5.925 Msym/s
FEC Rate
3/4

SHOWTÜRK (UYDU)
DIGITAL
Türksat 3A Uydusu
Alış Frekansı
12656 MHz Yatay (H)
Polarizasyon
Horizontal (Yatay)
Symbol Rate
4.444 Msym/s
FEC Rate
5/6

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments