İlk defa karşılaştığımızı belirtmek gerekirse,tamamı Türk yapımı olan ve İstanbul Menşeli Gripati firması tarafından oyun motoru Unity 3D ile geliştirilen Dolmuş Driver bu haftaki listemizde ön sırada. App Store’de yerini alan iPhone ve iPad cihazlar için hazırlanan,Türkçe seslendirmeleri ile birlikte çok keyifli dakikalar geçireceğinize eminiz.Oyunun videosunuda izlediğinizde ne kadar keyifli olduğunu anlamak mümkün.
Unity 3D oyun motoru ile yapılan Dolmuş Driver oyunu,birçok yabancı oyun sitesinden yüksek puanları toplamaya devam ediyor.Android platformlu oyun yapılı olarak eskilerden Crazy Taxi oyununa benzemesiyle,dolmuş şoförlüğünü canlandırarak müşterileri zamanında istedikleri yerlere götürüyorsunuz.
Oyuna başladığınız andan itibaren İstanbul’un ünlü semtlerinden oluşan Bakırköy,Taksim,Beşiktaş ve Kadıköy arasında iki farklı dolmuş şoförlerinden birisini seçerek oyuna başlıyorsunuz.Dolmuş bekleyen müşterileri araca alarak İstanbul’un trafiğinde zamanında müşterileri bırakmamız gerekiyor.
Yolumuza da birçok Polis aracı çıkıyor ve onlarla mücadele ediyoruz.Yolun sağ ve sol taraflarında yer alan rozet şeklindeki müşterileri almak için birçok engeli aşmamız gerekiyor. 
Oyunda araca bir turda toplamda 8 yolcu alabiliyorsunuz.Her biten tur sonunda toplanan yolcuları güzergahlara bırakıp,oyundaki yer alan sürelere ekstra süreler kazanabiliyorsunuz. Dolmuşu sürmek için oyunda hareket sensörü ile birlikte NOS’da dolmuşa verilmiş durumda.
NOS’u doldurmak için trafikte yer alan araçların yanından hızlı geçerek NOS kazanabiliyorsunuz.Dolmuşta NOS sistemini kazanmış olduğunuz paralar ile değiştirme şansına sahipsiniz.
Oyunda Türkçe lokasyon olarak Dolmuş Driver‘da gerçek hayatta yer alan dolmuş konuşmaları geçmesi çok güzel olduğu gibi oyunu eğlenceli kılan en güzel özelliklerden birtanesi diyebiliriz. 
Dolmuş Driver oyununu indirmek için birçok alternatifiniz mevcut. Şuanlık için oyun ücretli olduğu gibi iPhone ve iPad için versiyonlarını aşağıdan takip ederek satın alabilirsiniz. 

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments