Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile bir çok eski yöntem rafa kalkmaya başladı bile. Artık şeker değerinizi öğrenmek için parmak delmenize gerek kalmayacak. Bu yazımızda size FreeStyle Libre cihazını tanıtacağım, bu cihaz ile parmağınızı delmenize gerek kalmadan diyabet değerlerinizi elektronik ortama aktarabileceksiniz.

Her geçen gün daha da kolaylaşan hayatımızın bir parçası olan cihazlar, oldukça ergonomik, taşınabilir ve kolay bir hale geldi. Örnek vermek gerekirse, bir çok insan kan görmekten korkmaktadır. Ancak bu kişi bir şeker hastasıysa ölçüm yapmak bunun için korkulu bir rüya olacaktır. Bu ve bunun gibi basit şeyleri önlemek ve yaşantımızı zorlaştırmamak adına kullanabilecek cihazlar üretilmeye başladı bile.

Bu cihazın en güzel özelliklerini saymak gerekirse; şeker ölçüm cihazı kullanımı ile diyabetli, günlük takibi sağlar, diyabet konusunda bilinçlenir ve hekimine sunmak üzere düzenli bir günce tutabilir. Hatta çocukların korkularını yenmesine olanak sağlar.

Kesinlikle hissedilmez, giysileriniz üzerinizdeyken bile, 1 saniyelik acısız okutma ile glukoz ölçümü yapar ve bunun yanı sıra kola takılan ufak bir sensör, gece ve gündüz otomatik olarak glukoz ölçümü yapar ve ölçümleri saklar.

Şu anda cihazın online satışı mevcut değildir, ancak Kifidis satış noktalarından ödeme yapabilir, ürünün adresinize teslimini sağlayabilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments