Yardımcı ürünler, ev tadilat ve tamirat işlerinde kullanılan ürünlerdir. Bunlar alçı, çimento gibi ürünlerdir. Çimentolar kil benzeri ürünlerdir. Alçılar ise beyaz renklerde tozlar halindedir. Alçılar inşaatların yanı sıra sanat ve hobi işlerinde de kullanılabilir. Alçı ve çimentolar dışında derz dolgusu, toz boya çeşitleri, duvar kağıdı tutkalları da yardımcı ürünler arasında listelenmektedir. Her biri farklı türlere sahip bu ürünler kullanıldıkları alana göre tercih edilmelidir.  Saten alçı, makine alçısı, kartonpiyer alçısı olarak değişen alçı türleri, çeşitli renklerde bulunabilen boya türleri, beyaz ve gri çimento çeşitleri tercihlere ve ihtiyaçlara göre birçok farklı noktadan satın alınabilir.

Yardımcı Ürün Çeşitleri

Yardımcı ürün çeşitleri boya ve boya malzemeleri kategorilerinde listelenen ürünlerdir. Çimentolar, alçı çeşitleri, toz boyalar, kireç taşı gibi ürünlerdir. Çoğunlukla boya badana işleri öncesinde ihtiyaç duyulan ürünler olduğundan boyalar ve boya malzemeleri ile birlikte temin edilebilir. Ürün seçimi yaparken kullanılacak alanın metrekaresini bilmek önemlidir. Bunun dışında hangi ürünün nasıl kullanılacağını da bilmek önemlidir. Örneğin çimentolar betonlama, bina inşası gibi işlerde kullanılırken, alçılar duvarlar yüzeylerini düzeltmeye yardımcı ürünlerdir. Oksit toz boyalar ise renklendirme ürünleridir. Renklendirilmek istenen alana göre siyah, beyaz ya da daha canlı renklerde seçenekleri bulunabilir.

Yardımcı Ürün Fiyatları

Genellikle inşaat alanlarında kullanılan bu ürünler farklı gramajlarla satın alınabilir. Çimentolar 5 kilogramlık paket seçenekleri ile listelense de istenilen her türlü ağırlıkta satın alınabilir ürünlerdir. Bu nedenle çimento fiyatları farklı seçeneklerdedir. İki türü olan çimentolardan beyaz çimento gri türlere göre daha yüksek fiyatlarda satılabilir. Alçılar ise tamirat yapmak için kullanılan ürünlerdir. Genelde saten alçı olarak boyama öncesi duvar düzeltme işlemlerinde tercih edilir. Bu ürünlerde kolaylıkla temin edilebilir ürünlerdir ancak alçı  fiyatları ile ilgili de tek bir seçecek vermek mümkün değildir. Yardımcı ürünler boya ve boya malzemeleri ile birlikte satın alınabilir. İhtiyaca ve tercihe göre her çeşitte ulaşılabilecek ürünler Sepetfy sayfalarında da detaylı olarak listelenmektedir. Yardımcı ürün ihtiyaçlarınız için Sepetfy’ı ziyaret edebilir, dilediğiniz gibi ürün seçimi yapabilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments