Herkesin bildiği ve mütabık olduğu üzere Bodrum ülkemizin en popüler ve en güzel tatil beldelerinden biri. Yazları nüfusu neredeyse 2’ye hatta 3’e katlanıyor. Hal böyle olunca ben de Bodrum’da neler yapılır, en popüler Bodrum aktiviteleri neler onları anlatayım istedim. 2020 yılı aktivite bakımından kısır geçti biraz ama 2021 yılında her şeyin yoluna gireceğini umut ediyor ve ona göre yazıyorum bu yazıyı.

Bodrum’da Görülecek Yerler:

Bodrum, hem merkezi hem de çevre beldeleri ile görülecek bir sürü yer barındırıyor. Elbetteki görülecek yerlerin başında Bodrum Kalesi geliyor. 1402 yılında inşa edilen bu kale günümüzde hala görkemini koruyor ve ziyaretçilere harika manzaralar sunuyor.

Kalenin yakınlarında gidilecek en popüler yerlerden biri de Zeki Müren Sanat Müzesi. Bodrum’u Bodrum yapan birkaç kişiden biri olan Zeki Müren, burada harika bir eve sahip. Öldükten sonra da burası Kültür Bakanlığı iş birliği ile müzeye dönüştürülmüş ve içeride sanatçının birçok kişisel eşyası bulunuyor.

Şöyel şahane bir manzara görmek isterseniz ise Bodrum merkezin yakınındaki Gümbet beldesine gidebilirsiniz. Burada bulunan yel değirmenleri şahane bir manzaraya sahip. Özellikle gün batımına yakın giderseniz çok güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Denize girmek isterseniz ise Bitez Plajı ve Turgutreis Kadıkalesi benim favorilerimden. Deniz oldukça güzel ve temiz. Tabii bana kalırsa Bodrum’da en güzel yerlerde yüzmek istiyorsanız kesinlikle Bodrum tekne turu yapmalısınız. Çünkü tekneler ile gidilen koylar çok daha temiz ve çok daha güzel. Genelde insan kalabalığından uzak olduğu için daha temiz koylar buralar.

Bir diğer favori aktivitem ise kesinlikle Bodrum dalış turu. Daha önce Kaş’ta tüplü dalış yapmış biri olarak Bodrum’dakinden çok fazla beklentim yoktu ama inanın beklentimin çok üzerinde çıktı. Bodrum’un su altı dünyası oldukça canlı ve hareketli. Bodrum dalış turu düşünenler internetten küçük bir araştırma yapabilirler.

Tüm bunlarla birlikte Bodrum’da çok meşhur bir koy var. İsmi Cennet Koyu. Bodrum’un Gündoğan mevkii yakınlarında bulunan bu koy bölgenin en popüler ve en güzel koylarından biri. Gerçekten görülmeye kesinlikle değer.

Bodrum’da neler yapabileceğiniz, nereleri göreceğiniz aslında biraz kalma sürenize bağlı. 1 haftada Bodrum’un tadını doya doya çıkarırsınız diye düşünüyorum ben.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments