Patili dostlarımızın yemek yeme ihtiyaçları onlar için oldukça hayati öneme sahip. Yedikleri mama onların sağlığını ciddi derecede etkilemektedir. Bizlerin görevi, dostlarımız için en iyi tercihi yapmak ve hem damak zevklerine uygun mamayı seçmek hem de onlar için en kalitelisini bulmak. Kedi maması seçimini yaparken etiketlerin ötesine bakmanız lazım.

Günümüzde piyasada kedinizin en iyi besini yemesi için yüzlerce kedi maması markası ve kedi maması ürünü bulunmaktadır. Kedinizin beslenmesi için besin değeri, dokusu, lezzeti ve diyeti bakımından hepsi birbirinden farklı binlerce mama yer almaktadır. Kedi maması tercihinizi yaparken tüm bu markalar arasından kedinizin yaşına, sağlığına ve kişisel tercihlerine göre tercih yapmanız gerekmektedir.

Kedi mamasının genel olarak üç türü vardır. Bunlar: kuru, yaş ve konserve mamalardır. Kuru kedi mamaları genellikle serttirler. Fiyat olarak ise aralarında en uygun olan kedi maması türü kuru kedi mamalarıdır. Yemek seçme konusunda çok titiz olan kediler zaman zaman kuru mama yemeyi reddedebilir.

Konserve kedi maması ise tane olarak kuru mamaya benzer ancak yumuşaktır ve kediler genel olarak çiğneyerek yerler. Kediler, teneke kutularda veya folyo şeklinde paketlenmiş konserve kedi mamasını genellikle çok severler. Konserve kedi mamaları soslu ve öğütülmüş bir şekilde üretilir, bazı kediler sadece bu tarz mamaları tercih ederler.

Her kedi maması eşit besin değerlerinde üretilmemektedir. Patili dostlarımızın etobur oldukları göz önüne alındığında onların doğal diyetlerinin sadece etten oluştuğunu bilmemiz lazım. Bazı kedi maması türleri saklanma koşullarının uzun olmasını sağlamak amacıyla biraz daha az et içerebilir.

Kedi maması çeşitlerinin tatları ve içerikleri birçok farklı şekilde üretilmektedir. Kedinizin neyi sevdiğini anlayıp tercihinizi ona göre yapabilirsiniz. Kuru, ıslak ve konserve mama çeşitleri arasında deniz ürünleri, kuzu etli, sığır etli ve kümes hayvanı içerikli mamalar yer almaktadır. Kedilerin yemek tercihleri oldukça değişiklik gösterdiği için hepsinin kesinlikle tercih ettiği diyebileceğimiz bir tür bulunmamaktadır.

Kedinizin özel ihtiyaçları için üretilmiş birçok kedi maması markası vardır. Bazı mamalar, kediler için daha yüksek kalori içeriğine sahip olabilirler. Bazı mamalar ise özellikle yaşlı kediler için düşük mineral içeriği ve yavru kediler için özel olarak tasarlanmıştır. Yani farklı yaş grupları için farklı türde mamalar tercih edebilirsiniz. Böbrek hastalığı kedilerde yaygın olduğu için böbrek ve idrar sağlığını korumaya yönelik mamalar da üretilmektedir. Ayrıca kedilerin kalp hastalıkları, diyabet sorunları, tüy topaklarını sindirememe problemleri ve bağışıklık yetersizlikleri için de reçeteli mamalar üretilmektedir.

Patili bir dosta sahip olmak birçok mutlu anı beraberinde getirdiği gibi birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Kedilerimizin davranışlarından ve en önemlisi de yeme alışkanlıklarından biz sorumlu oluruz. Yüksek kalitede kedi maması seçimi hem onun ömrü hem de sağlığı açısından onu destekleyecektir.

Mama seçimini yaparken, mamayı kaliteli üreticilerden lisanslı şekilde almalı, güvenilen ve tercih edilen yerleri seçmeliyiz. Kedimizin ırkına, yaşına ve sağlık durumuna göre tercih yapabileceğimiz, ürün yelpazesi geniş, kedimizin damak zevkini deneyimlemek için farklı türleri tercih edebileceğimiz yerleri seçmeliyiz.

Patili dostlarımızın hem yuva bulmalarına hem de kedi maması, oyuncağı gibi tüm ihtiyaçlarını karşılamalarına yetecek tüm ürünlerle petlebi.com aslında mama ve tüm ihtiyaçlarınız konusunda geniş bir imkan sağlıyor.

Büyük üreticilerin lisanslı mamalarına sahip olan sitenin kullanışlı ara yüzü ve hızlı kargo imkanıyla kedinizin damak zevkini bulma ve anlama konusunda sizlere yardımcı oluyorlar. Patili dostlarımızın sağlığı bizler için çok önemli. Onları anlamaya, yeme alışkanlıklarına göre tercih yapmaya çalışın.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments