Bilindiği üzere gözleri zararlı güneş ışınlarından korumak için başvurabilmek önemlidir. Özellikle güneşe çok maruz kalınan yaz aylarında ve hatta kış aylarında bile güneş gözlüğü kullanmaya ihtiyaç duyulur. Bu kadar sık kullanılan bir ürünün de sağlık açısından güvenilir olduğundan emin olmak ve neye göre tercih edileceğini bilmek gerekir.

Güneş gözlüğü seçimi genellikle çoğu insanın zorlandığı ve akıllarda soru işaretlerinin olduğu bir konudur. Aslında güneş gözlüğü satın alırken yalnızca nelere dikkat edilmesi gerektiğini bildikten sonra seçimi yapmak oldukça kolay olacaktır. Önemli noktalar, yüz tipine uygun ve göz sağlığı için güvenilir olan gözlüğü seçmektir. Bunları bildikten sonra artık güneş gözlüğü seçmek hiç de zor olmayacaktır.

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Güneş gözlüğü dış görünüşü tamamlayan sık kullanılan önemli bir moda aksesuarıdır. Bu nedenle kişinin kendine yakışacak doğru gözlüğü tercih etmesi oldukça önemlidir. İlk olarak yüz şeklini iyi tanımak gerekir. Güneş gözlüğü yüze tam oturmalı. Gözlük çerçevesinin yüzdeki duruşu ve kaşlara hizası da önemlidir. Çerçeveler kaşla aynı hizada olmamalıdır. İnce bir yüz şekline sahip biri daha ince ve dar gözlükler tercih etmelidir.

Cam Kalitesi ve Özelliklerinin Önemi

Göz sağlığı oldukça önemli ve hassas olunması gereken bir konudur. Bu nedenle güneş gözlüğü satın alırken de camların kalitesine çok dikkat etmek, orijinal olup olmadığından emin olmak gerekir. Camlar UV ışınlarına karşı koruyucu olmalıdır. UV ışınlarına karşı koruyucu camlar, zararlı ışınların göze geçmesine engel olur.

Marka Tercihi

Güneş gözlüğü satın alırken mutlaka güvenilir ve uzman bir yerden almak gerekir. Hatta daha öncesinde kullanılan, bilinen bir markayı tekrar edilebilir. Sonrasında bir sorun yaşamamak adına kolaylık sağlayacaktır. Böylelikle, sorun yaşadığınızda başvurabileceğiniz bir yer olur ve uzun yıllar saklayabilirsiniz.

CE İşareti

Güneş gözlüğü satın alırken de dikkat edilmesi gereken bir önemli hususta CE işareti olup olmamasıdır. CE işaretinin olması bu ürünün sağlıklı, şartlara uygun yani güvenilir olduğunu gösterir. Bu işaretin olmadığı ürünler göz sağlığı açısından kesinlikle tercih edilmemelidir.

Orijinal Güneş Gözlüğü Tercih etmek

Orijinal olup olmadığı en önemli konudur. Orijinal olmayan bir güneş gözlüğü gözleri güneş ışınlarından korumaz hatta gözlere zarar bile verir. İlk bakışta bir güneş gözlüğünün orijinal olup olmadığı camın içerisinde bulunan marka logosunun varlığından anlaşılır. Işığa tutup bakıldığında eğer bir markanın logosu varsa mutlaka orijinal bir üründür. Elbette orijinal olduğunu anlamanın başka yolları da vardır. CE işaretinin olması, sertifikalı olması ürünün orijinal olduğunu anlamaya yardımcı olur. Orjinallik garantisi ile ürün satın almak isterseniz 3 yıl garantili ve 60 gün iade imkanı olan solaris marka güneş gözlüklerine göz atabilirsiniz.

Güneş Gözlüğünü İyi Muhafaza Etmek

Doğru güneş gözlüğünü tercih etmek kadar önemli bir nokta da satın aldıktan sonra doğru bir şekilde muhafaza etmektir. Mutlaka kutusunda muhafaza etmek camların zarar görmemesi, çizilmemesi için önemlidir. Kullanım sonrasında da camların temizliğine özen göstermek gerekir.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments