Uzun yıllardır Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde hizmet veren Apple, yeni çıkardığı telefonları ile teknolojinin kapısını sonuna kadar aralıyor. Özellikle iPhone X en çok tercih edilen akıllı telefonlardan biri olarak yoğun talep görüyor. Sizin için cimri.com üzerinden iPhone X incelemesi yaptık. İşte iPhone X ve özellikleri…

Yüksek Çözünürlüğe Sahip!

Ekran boyutu 5.8 inç olan iPhone X yüksek ekran çözünürlüğü ile kullanıcılara birçok avantaj sağlıyor. OLED ekran teknolojisi ile birlikte telefondaki renk tonları belirgin bir şekilde açığa çıkıyor. iPhone X’in 1125×2436 megapiksel ekran çözünürlüğü mevcuttur. Fotoğraflar ve videolar bu çözünürlük sayesinde orjinal boyutları ile açılabilir. HDR ekranı bulunan bu cihazda farklı renk seçenekleri mümkündür. Kullanıcı kendi isteği doğrultusunda ekran ayarlarını kolay bir şekilde değiştirebilir.

Optik Görüntü Sabitleyici ile Net Fotoğraflar

Fotoğraf çekmek kimi zaman basit gözükse de istenilen renk tonlarını elde etmek zor olabilir. iPhone X ekrana belirgin bir şekilde renklerin gerçek tonunu yansıtır. 12 megapiksel kameraya sahip olan bu cihazda otomatik odaklama sistemi mevcuttur. Panorama çekim modunda özellikle geniş açılı fotoğraflar çekilebilir ve renkler belirgin bir biçimde ön plana çıkar. iPhone X birçok kamera modunu bünyesinde barındırır. Bu sayede kullanıcı gündüz ya da gece ortamında ışığa göre çekim yapabilir. Ayrıca zamanlayıcı ayarlanarak istenilen fotoğraflar çekilebilir.

Hızlı Şarj Edilebilir

Akıllı telefonlarda en çok dikkat edilen unsurlardan biri de bataryanın hızlı şarj edilmesidir. iPhone X hızlı şarj özelliği sayesinde kısa sürede şarj edilebilir. Böylece kullanıcı zaman kazanarak telefonu uzun saatler boyu açık tutabilir. Hızlı şarj için gerekli olan şarj aleti cihaz ile birlikte satılır. Ayrıca USB kablosu ile bu telefonlar araç içinde şarj olabilir. Dakikalar içinde şarj olan iPhone X, çalışır haldeyken şarj edilebilir. Ayrıca batarya sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır ve cihaz uzun ömürlüdür. Diğer yandan kablosuz şarj özelliği sayesinde temassız bir şekilde İphone X şarj edilebilir ve kablo gerekmeden kısa sürede cihazın bataryası doldurulabilir.

6 Çekirdekli İşlemci

iPhone X dual-core işlemci kullanır. 6 çekirdekli işlemci sayesinde telefon üzerinde birçok uygulama ve program aynı anda çalıştırılabilir. 3 gb ram bulunan bu cihazlarda işlemci yeteri kadar hızlıdır ve saniyeler içinde birçok işlem yapma kapasitesine sahiptir. En yüksek grafiklerde oyun oynanabilir ve bu grafikler oyun içinden ayarlanabilir. iPhone X işlemcisi 2 adet yardımcı işlemci ile desteklenir böylelikle ana işlemcinin yükü hafifletilir ve telefon daha hızlı bir şekilde kullanılabilir. Video ve fotoğrafları açma süresi saliselik zaman dilimi içinde meydana gelir. iPhone X işlemci yönünde birçok modele göre yüksek bir performans gösterir.

Şık ve Sade Bir Tasarım

Akıllı telefonlarda donanım ve yazılım özelliği kadar dış görünüm de önemlidir. iPhone X kullanışlı yapısı ile şık ve sade bir dış görünüme sahiptir. Bu telefonlar ergonomik bir tasarımla üretilmiştir. Bu sayede kullanıcılar İphone X’I cepte ya da çantada taşıyabilirler. Aynı zamanda cihazın toplam ağırlığı 174 gramdır. Çerçevesi paslanmaz çelik malzemelerden üretilen iPhone X su geçirmez ve sıcağa karşı dirençlidir. Aynı şekilde soğuk havalarda telefonda donma ya da kasma oluşmaz. Cihazın gümüş ve siyah renkleri mevcuttur. iPhone X almak isteyen müşteriler en yakın satış noktalarından ya da internet üzerinden bu cihazı temin edebilirler. Yüksek bir dahili hafızaya sahip olan telefonda birçok dosya ve veri aynı anda saklanabilir.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments