Tatil yapmayı sevenler tarafından oldukça sık tercih edilen Marmaris, yeşili ve mavisiyle sizi kucaklıyor. Bölgeye geldiğinizde ormanlık alanlarda bol oksijene erişirken, mavi sularda serinliğin tadını çıkaracaksınız. Bölgede uzun uzun gezip keyifli bir tatil yaparken rahat bir şekilde konaklayacağınız otelleri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Marmaris Pansiyonları modern tasarımları ve şirin yapılarıyla içinizi ısıtırken ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri kaliteli bir şekilde devam ettiriyor.

Oteller genellikle bölgedeki plajlara, koylara ve gezilecek yerlere yakın konumda bulunuyor. Böylece zaman sıkıntısı çekmeden her yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Marmaris’te gezerken bölgedeki koyları ziyaret etmeyi de unutmayınız.

1. Kumlubük Koyu

Marmaris’e tatil için gelenlerin ilk durağı olan Kumlubük Koyu, yeşilin ve mavinin binbir tonuyla sizi selamlıyor. Bölgenin dağları ile iç içe olan bu koyda dilediğiniz gibi yüzüp eğlenirken oksijene de doyacaksınız. Buraya direk ulaşım bulunmamakla beraber Turunç beldesinden kalkan dolmuş, taksi veya dolmuş motorlar ile aktarmalı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Amos Koyu

Turunç Koyu ile Kumlubük Koyu arasında konumlanan Amos Koyu, günlük olarak düzenlenen tekne kapsamında sık sık ziyaret ediliyor. Yarım ay şeklindeki yapısı ile dikkatleri üzerine çeken bu koyda serin denizin tadını çıkarabilirsiniz. Yumuşacık kumlarda güneşlenerek tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Amos Koyu’na geldiğinizde Amos Antik Kenti’ni de ziyaret edebilirsiniz. Girişi ücretsiz olduğu için dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

3. Turunç Koyu

Marmaris bölgesinin Bozburun Yarımadası’nda bulunan Tunç Koyu, mavi yolculuk sevenlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Kara yolu üzerinden ulaşmak isteyenler dağ yolunu kullanarak bu koya gelebilir. Adını turunç bahçelerinden alan bu koyda yürüyüş yapabilir ya da jeep safari turlarına katılabilirsiniz.

4. Çiftlik Koyu

Mavi bayraklı plajı bulunan Çiftlik Koyu, genellikle dalış yapmak için tercih ediliyor. Marmaris’in serin sularına dalarak harika anlar yaşayabilirsiniz. Tekne veya karayolu ile bu koya ulaşabilirsiniz. Çiftlik Koyu’nu diğer koylardan ayıran özellik ise plajının iri yapılı kumlardan oluşması diyebiliriz.

5. Bördübet Koyu

Mavi ve yeşil renklerini bir arada görmek istiyorsanız Bördübet Koyu tam size göre bir bölge olabilir. Eşsiz bir doğası bulunan bu koya hayran olacaksınız. Sakin ve huzurlu bir tatil istiyorsanız Bördübet Koyu’na günübirlik ziyaretler yapabilirsiniz. Koyun kenarında bulunan ormanda yürüyüş yapabilir, bisiklet turu yapabilir, ferah sularda yüzebilir ya da yumuşacık kumda güneşlenerek tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com’dan daha geniş bilgilere sahip olabilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments