Hayvan sever biri olarak bir hayvana umut olmanın, insanın kendisini en iyi hissedeceği şeylerden biri olduğunu düşünüyorum. Ben, kedi ya da köpek dostlarıma, çocuk esirgeme kurumunda bir çocuğa nasıl koruyucu aile olunursa, en az onun kadar önem vermem gerektiğine inanıyorum. Bugün sizlere harika bir site hakkında deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

Miyavliyo, kedilerim için araştırmalar yaparken rastgele denk geldiğim bir blogdu. Derya Ceren isimli bir yazarın paylaştığı “Yavru Kedilerin Gözleri Ne Zaman Açılır” isimli içeriğe gözüm çarptı. Sokakta hayatını sürdüren, yavruları için güçlü olmaya çabalayan bir anne kediye nasıl yardımcı olabileceğime dair bilgi edinmek istiyordum.

Tüm detaylarıyla konuyu ele alması, özellikle biz ziyaretçileri konu ile ilgili yoruma davet etmesi “ki yorumlar sayesinde daha farklı tecrübeler edinilebilir ve değinilmemiş farklı konular gündeme gelebilir” bu bloğu radarıma almamı sağladı. 😊 artık çocuklarım için onların öngörülerini dikkate alıyorum ve bu çocuklarıma daha iyi yardımcı olmamı sağlıyor. Üstelik öyle paylaşımları var ki gerçek bir hayvan severden, içten bir dille bir şeyler öğrenmek şahsi olarak beni inanın çok mutlu etti.

Miyavliyo.com üzerindeki paylaşımların sizlere de çocuklarınız konusunda yardımcı olacağına inanıyorum. Öyle şeyler öğrenerek sokaktaki canlara dahi ufacık faydanız dokunabiliyor ki anlatamam. En azından haftada bir kez, paylaşımları inceleyerek bilgi dağarcığımızı genişletmemiz gerektiğini düşünüyorum. Hele Miyavliyo Instagram hesabı bi harika! Bir hayvan dost edinmek çok zor değil. Peki ya tüm hayvanları kendimize dost edinmek?

Evlerimizdeki çocuklarımız elbette kimsesiz yavrulardan daha şanslı. Miyavliyo.com sayesinde, kediler hakkında bilincimi genişletmiş oldum. Üstelik özellikle mesaj atıldığında, yorum yapıldığında mutlaka akılda kalanı ellerinden geldiğince yanıtlıyorlar. Teşekkürler güzel kız, sayende o minicik canlara yeterince ebeveyn gibi davranamadığımı hissettim. Şimdi önerilerinle evimizde çok daha mutluyuz. 😊

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments