Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi son yıllarda ciddi anlamda hayatımıza girmiş durumda. Bir çok kişi tarafından yatırım aracı veya ödeme yöntemi olarak kullanmaktadır. İlk kripto para birimi olan Bitcoin’in güncel hacmi 160 milyar doların üstünde. Kripto paraların avantajları yanı sıra temelini oluşturan blockchain teknolojisi ile tüm internet yapısını değiştirerek WEB 3.0 için başlangıç olarak görülmektedir.

Kripto paralar ve blockchain teknolojisi bir finansal teknoloji sınıfında görülse de blockchain sistemi veri depolama, veri kontrolü ve internet güvenliği noktasında, internet alanında bir devrimi getirecek gibi duruyor.

Kripto para ve blockchain teknolojisinin yeni olması, bu sistemin bir merkezden bağımsız yazılımcı ve geliştiriciler tarafından yapılması bu alandaki terimlerin dağınık olmasına neden olmaktadır. Kripto para ve blockchain teknolojisine dair tüm terimleri, örnekler ile ve sade bir şekilde anlatan kriptoparasozlugu.com sitesi ile merak ettiğiniz tüm terimleri ve genel bilgileri bulabilirsiniz.

Kripto para ve blockchain teknolojisi ile ilgili sürekli duyduğumuz ama ne anlama geldiğini ve teknik olarak ne işe yaradığını bilmediğiniz tüm kavram ve terimleri bulabileceğiniz kriptoparasozlugu.com sitesi ile bu alanda bilgilerinizi ilerletebilirsiniz. Kripto para sözlüğü tüm kavramları ve özel anlamları alfabetik bir düzende ve sade yapısı ile sunmaktadır. Kripto para ve blockchain alanına ve teknolojisine merak saranlar için bir rehber niteliğindedir.

Kripto para ve blockchain alanında terimlerin yanında sitede önemli sayılan bir çok kripto para biriminin anlık fiyat grafikleri de bulunmaktadır.

Kripto para sözlüğü sitesi sürekli olarak güncellenmektedir ve yeni terimleri eklenmektedir.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments