E-ticaret sitesi, insanların mal ve hizmet satın alabilmesini ve ödemelerini dijital olarak yapabilmelerini sağlayan bir platform olarak bilinir. Firmanın hedef kitlesi ne kadar geniş olursa, sahip olunan e-ticaret sitesi de o kadar başarıya ulaşmış demektir. Buradaki temel hedef, daha fazla ürünü daha çok müşteriye ulaştırmak ve satmak olduğundan dolayı, e-ticaret sitesi günden güne daha da önemli gelmektedir. Buna yönelik olarak e-ticaret sitesi nasıl kurulur diye baktığınızda, ilk adımın kendinize uygun şirket türünü belirlemek olduğunu görebilirsiniz.

Şirket kurma zorunluluğu bulunan firmalar, mevzuata uygun olarak şirketini kurar ve ardından faturalandırma ve vergilendirme sistemine tabi tutulur. Şirket kurulumunun ardından e-ticaret sitenizi kurabilir, müşterilerinize ulaşmaya başlayabilirsiniz. Alanında uzman Kobisi ekibi ile çalışarak hem profesyonel bir siteye sahip olabilir, hem de marka bilinirliğini artırabilirsiniz.

Başarılı Bir E-Ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Nelerdir?

E-ticaret sitesi kurmak için öncelikle sadeliğe önem vermeniz gerekir. Genellikle sade temalara sahip olan siteleri ziyaret eden müşteri sayısı, karışık temaya sahip sitelere gören sayıca daha fazladır. Ziyaretçileriniz siteye ilk olarak girdiğinde görsellere önem verdiğinden dolayı, ürünlerinizle ilgili açıklayıcı ve gereksiz ayrıntıların olmadığı ürün fotoğrafları kullanmalısınız. Bunu anlamak için de ziyaretçinin ilk üç saniye içerisinde istediği bölüme gidip gitmediğine bakarak karar verebilirsiniz.

Sitenizin içerisinde  arama bölümü eklemeli ve ürün kategorilerini karmaşık olmayacak şekilde hazırlamalısınız. Fazla kategori menüsünün bulunması, müşterilerinizin aklını karıştırabileceğinden ötürü, özenli ve sade menüler oluşturmaya dikkat edebilirsiniz.

E-ticaret sitenizin başarıya ulaşabilmesi için premium bir tema ve hosting (barındırma) satın almalısınız. Sitenizin hızlı olması sizin için hayati bir öneme sahip olduğundan dolayı, site hızını arttırmaya yönelik tüm optimizasyon çalışmalarını yapmalısınız. Çünkü yapılan araştırmalar, internet sitesi bir saniyelik de olsa geciktiğinde müşteri memnuniyetinin yaklaşık %16 oranında azaldığını ortaya koymaktadır. Bu gecikme süresi arttıkça, site i̇çi müşteri trafiğiniz zamanla düşebilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamanız için Kobisi, e-ticaret paketlerinin nasıl çalıştığını detaylı şekilde açıklamıştır. Linke tıklayarak tüm detayları öğrenebilirsiniz. https://www.kobisi.com/e-ticaret-paketi-nasil-calisir

E-ticaret Sitesi Kurulumu için Öneriler

E-ticaret sitesi nasıl başarılı olur diye araştırma yaptığınızda pek çok başlıkla karşılaşabilirsiniz. Bu özelliklerin her biri sitenizde olsun ve herhangi bir eksik kalmasın istiyorsanız, hazır e-ticaret paketleri tercih ederek sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşinde uzman ve profesyonel firmalar tarafından hazırlanan e-ticaret paketleri, sitenizde ihtiyacınız olan tüm özelliklere yer vermektedir. Özellikle bu paketler içerisinde yer alan ücretsiz SSL sertifikası, mobil uyumlu responsive tasarım, seo uyumlu e-ticaret yapısı, tüm kredi kartları ile sipariş olanağı, günlük yedekleme, kredi kartlarına taksitle sipariş gibi özellikler siteniz için yararlı olacaktır. Bunlar dışında diğer ek özelliklere sahip olabilmek için ihtiyacınıza en uygun olan paketi seçerek, siteniz aracılığıyla daha fazla müşteriye ulaşmaya başlayabilirsiniz. Kobisi hazır e-ticaret paketlerini ve fiyatlarını incelemek için linke tıklayabilirsiniz: https://www.kobisi.com/e-ticaret-paket-fiyatlari

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments