Bitcoin Cash’e sahip olmanın iki yolu vardır, blok bularak özel cihazlarla yapılan madencilik ile elde etme ya da bir borsadan fiziksel para birimleri ile satın almak. En güvenli ve kolay yolu, bir borsadan satın almaktır. Genel olarak piyasada dolar ile işlem yapılsa da Türk Lirası ile de alabileceğiniz Türkiye merkezli borsalar bulunmaktadır.

3 Adımda Türk Lirası ile Bitcoin Cash Alma Yöntemi

Bitcoin Cash alış-satış işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde Türk Lirası ile yapabileceğiniz Türkiye merkezli kripto para borsası olan Bitlo.com üzerinden anlatacağım.

Bitlo.com 2017 yılından beri aktif olarak kripto para alış-satış işlemlerinin yapılmasını sağlayan bir değişim borsasıdır.

  1. Bitlo.com’a Kayıt Olma
  • İlk olarak yapmanız gereken telefon numaranızı, adınızı ve soyadınızı girerek com’a kayıt olmak. Bu sayede Bitcoin Cash bakiyenizi güvenle saklayabileceğiniz hesabınızı açmış oluyorsunuz.

2. Hesap Bilgilerini Tamamlama ve Para Gönderme

Kayıt işleminden sonra hesabınıza Türk Lirası yatırabilmek için ve üyeliğinizi tamamlamak için yapılması gereken, TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi girmek. Bu işlemden sonra para yatırma sayfasında bulunan banka hesabına havale veya EFT olarak TL yatırabilirsiniz. Kurallara uygun yapılan TL yatırma işlemleri hesabınıza 20 dk. içerisinde otomatik olarak geçmektedir.

  • Bitcoin Cash (BCH) Al

Son olarak “Kolay Alış/Satış” ekranında istediğiniz miktarı girip “Bitcoin Cash Al” butonuna tıkladığınızda bekleyen emirlerden anında alış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay bölüm dışında “Gelişmiş alış-satış” bölümünden alış ve satış için istediğiniz fiyattan emir oluşturabilirsiniz. Tabloda “Fiyat” yazan bölüme işlemin gerçekleşmesini istediğiniz fiyatı gireceksiniz. Miktar bölümüne de işlem yapmak istediğiniz miktarı yazacaksınız. “Bitcoin Cash Al” butonuna bastığınızda emriniz açılacaktır. Aynı işlemi satış işlemi için de yapabilirsiniz.

Bitlo.com sitesinde Bitcoin Cash alabilmeniz bakiyenizde en az 1 TL olmalıdır. Kripto para yatırımına yeni başlayanlar için düşük yatırımları Bitlo.com ile yapabilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments