VPS sunucu doğru kullanıldığında oldukça işlevsel ve ekonomik sunuculardır. Bu sunucuları seçerken birçok seçenek arasında kalabiliriz. Bizlerde bu yazımız sayesinde sizlere nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Ancak bilmeyenler hakkında ufak bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim.

VPS Sunucu Nedir? VPS Server Ne Demektir?

Fiziksel sunucuların barındığı ortamda sanallaştırma teknolojisi ile bölünerek oluşturulan ekonomik ve düşük maliyetli sunuculardır. Siz bakım ve diğer hizmetlere karışmazsınız, bunu sizin yerinize hizmet veren firmanız yapar. Seçeceğiniz firma güvenilir ve sıklıkla yedek alan firmalardan bir tanesi olmalıdır. Yazımızın sonunda size önerdiğim firma hakkında da bilgi vereceğim. VPS sunucu olayına gelecek olursak, her sunucunun birbirinden bağımsız çalışması sizin için bir fırsat olacaktır.

Oldukça ekonomik olan bu çözüm sayesinde dilediğiniz kadar hosting hesabı açabilir ya da çeşitli projeleriniz için kullanabilirsiniz. Örneğin canlı yayın yapmak için kullanabilir, radyo kurabilir, web hosting olarak kullanabilirsiniz. Bunun için bir sınırlama bulunmaması dolayısı ile tek sunucunun tüm işlemleri yapabilmesinden dolayı oldukça maliyetler azalmaktadır. Güvenlik ve yedeklemeler ise sorumlu firmalar tarafından yapılmaktadır.

VPS Sunucu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlk olarak güvenilir bir firma ile çalışmalısınız, en önemli olay budur diyebilirim. Örneğin amatör olarak iş yaparken birçok firma ile çalışmıştım, ancak kurumsal firmalar ile çalışmanın önemini kavrayamamıştım. Yaptığım tüm projeler firmanın aniden kapanması ile kayıp olmuştu. Geri dönüş bile alamadım. Bu durumda en önemli şeyin firma güvenilirliği olduğunu gördüm. Diğer bir olay ise sözleşmeyi dikkatlice okumaktır. Çünkü bazı firmalar kullanımlarınızı sınırlayabilir veya bir limit koyabilir. VPS siparişi oluştururken bunlara dikkat etmelisiniz. Aslında şöyle baktığımızda fiyatının da o kadar önemli olmadığını söyleyebilirim. Tekil satın alınan hosting paketlerine göre daha ucuz bir fiyata denk gelecektir. Ancak yine de ekonomik olsun istiyorsanız birçok firmanın yorumlarını okuyabilir ve fiyatları ile orantılı olarak değerlendirebilirsiniz. Size önereceğim firma ile yıllardır çalışıyorum ve canlı yayın sunucusu ihtiyacımı buradan gideriyorum. Farklı işlerim için ise VPS içinde yeni bir yer açmam ve sunucu dosyalarını kurmam benim için yeterli oluyor.

Benim Önerim Hosting.com.tr VPS Paketleri

Size önereceğim bu firmanın adı Hosting.com.tr firması, ilk aldığımda özelliklerinde limitsiz trafik, ücretsiz kontrol paneli, 15 gün iade garantisi ve tamamen SSD disk olduğunu görmüştüm. Birçok firmada bunlara rastlamamış olabilirsiniz. Ancak benim çok hoşuma gitmişti. Güvenlik önlemleri ve yedekleme sistemleri de bir hayli gelişmiş. Kurumsal olarak baktığımızda referansları arasında birçok ünlü ismi görebildik. Bu yüzden güven sağladığını da söyleyebiliriz. Müşteri sayısında baktığımda 22624+ müşteri olduğunu görebiliyorum. Bu yüzden bu firmayı sizlere öneriyorum.  Aşağıdaki link üzerinden Hosting.com.tr’nin avantajlı VPS sunucu paketlerini inceleyebilirsiniz. Başka yazılarımda görüşmek üzere, hoşça kalın.

VPS Sunucu Paketleri: https://www.hosting.com.tr/sunucu/vps-sunucu

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments