Günümüzde en önemli şeylerin başında kuşkusuz kişisel bakım gelmektedir. Hal böyle olunca çeşitli yöntemlere başvura biliyoruz. Evde yapılan bakım her zaman yeterli olamayabiliyor. Bunun yanı sıra sağlıksal sıkıntılarda bir diş hekimine görünmemiz gerekebiliyor. Bu yazımızda sizler için ağız ve diş sağlığı için çeşitli öneriler vereceğim. Sağlıksal olarak bir rahatsızlığınız var ise implant, kanal tedavisi, ortodonti gibi çeşitli yöntemler uygulatmanız ve muayene olmanız gerekebilir. Ancak bunlar olmadan önce evde nasıl bakım yapmalıyız biraz bunlardan bahsedelim.

Sağlıklı bir diş herkesin hayalidir. Bunun için dişlerinize iyi bakmanız gerekiyor, en önemli olay aslında dişinizi düzenli olarak fırçalamaktan geçiyor. Ama herşey buna bağlı olamayabiliyor. Farklı yöntemlerde deneyebilirsiniz. Örneğin yemek yedikten sonraki süreçte bakımınızı düzgün yapmayı öğrenmelisiniz. Çok uzun veya çok kısa fırçalamak bazen kötü etki ettiği gibi, hiç etki etmediği de olabilir. Bunların yanı sıra diş ipi kullanmak çok güzel sonuçlar verebilir. Diş fırçasının erişemediği yerlere dilimiz alışabilir. Buda dişlerin arasını zamanla açacaktır.

Ağız bakımına gelecek olursak, bir soruna parmak basmak istiyorum. Çünkü genellikle insanlar dillerini fırçalamıyor ve mikrop oluşumuna bir ortam hazırlıyorlar. Tekniğinizi geliştirmeli ve daha ferah bir hayata merhaba demelisiniz. Eğer hiç bir sorununuz yoksa ve estetik olarak ağız ve diş bakımınızı yapmak isterseniz zikronyum kaplama yaptırabilirsiniz. Size bir örnek vermek istiyorum, blogumda kendi hikayelerim ile örnekler vermeyi seviyorum. Bilindiği gibi önceki yazımda tatile çıktığımı söylemiştim, gittiğim yer olan Denizli diş hekimi konusunda bana bir sürpriz yaptı.

Tatilimi yaparken bir kaza sonucunda dişimi kırdım ve acil olarak Denizli diş polikinliği yolunu tuttum. Oldukça acı çekiyordum ve işlemi hemen yaptırmak istedim. Sonrasında dolgu işlemi yapıldı, bunu yaparken doktorun tavsiyesi üzerinde Denizli ortodonti hizmeti yaptırdım. Dişlerimin yamuk olduğundan oraya gidene kadar haberim yoktu. Bunun bakımsızlık sonucu olduğunu söylediklerinde çok şaşırdım. Çünkü aynaya baktığımda oldukça temiz ve düzgün görünüyordu. Ancak bazı teknikleri uygulamadan yapılan bakımların da yetersiz olabileceğini anladım. Ekoldiş firmasına teşekkür etmek istiyorum. Şans eseri olsa da bazı şeyleri öğrenebildim. Lafı uzatmak istemiyorum, bu yazımda sizlere doğru bir diş bakımı için neler yapabileceğinizi gösterdim. Sizlerde bunlara uyarak rahat bir hayat sürebilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments