Gelişen teknoloji ile günümüzde internet en önemli bilgi kaynağı haline gelmiştir. İnsanların birçoğu evlerinde ve işyerlerinde internet kullanmaktadır ve hayatımızın bir çok alanında da karşımıza çıkan hizmet sağlayıcı şirketler arasında telekomünikasyon işletmeleri de vardır ve bu firmalar tarafından internet hizmeti sağlanmaktadır.  Bu şirketler yeni ve daha önceki kullanıcılarına özel olarak internet kampanyaları ve paketleri hazırlamaktadır. Özellikle yeni yılda adil kullanım kotasının kalkmasıyla ve fiyat değişiklikleriyle beraber tüm internet sağlayıcıları yeni kullanıcılar çekebilmek için yeni kampanyalar başlattı. Bu internet kampanyaların bir çoğu kullanıcıların daha ucuza internet sahibi olmalarını hedeflemektedir. İnternet sağlayıcılarının sunduğu en uygun adsl kampanyaları internet hızına göre değişiklik gösterebilmektedir. Türk Telekom internet hizmeti veren firmaların başında gelmektedir ve Türkiye’nin en büyük internet sağlayıcı firmasıdır. Bu adından övgülerle bahsettiren firmanın sunduğu internet paketlerini ev ve işyeri paketleri olmak üzere iki ayrı alt başlıkta incelenebilir.

ADSL Hızında Sınırsız İnternet Paketleri

İnternet sağlayıcı firmalardan Tuckcell’e bağllı en büyük ikinci firma ise Süperonline’ dır ve kendi alt yapısınını kullanmaktadır. Tıpkı Türk Telekom firmasında olduğu gibi bu firmanın da kampanyaları ev ve iş yeri paketleri olmak üzere ikiye ayrılabilir.  Superonline uygun kampanyalara ve internet paketlerine sahiptir ve bu paketler gayet makul fiyatlar ile müşteriye sunulmaktadır. 2004’den bu yana aktif bir şekilde hizmet veren Millenicom kampanyalı internet tarifeleri ile Türkiye ile sınırlı kalmayıp dünya çapında internet erişimi sağlamaktadır. Türkiye’de Kablonet olarak bilenen ve Uydunet diye de geçmekte olan internet sağlayıcısı ise inanılmaz uygun fiyatlara kampanyalara hazırlamaktadır. Kablonet’de Superonline gibi kendi alt yapısını kullanmaktadır ve müşterilerine kaliteli ADSL hizmeti vermektedir.

En Uygun İnternet Aboneliği

En uygun internet 2019 yılında adil kullanım kotasının kalması ile beraber fiyatlardaki artış sebebiyle bir çok insanın arattığı bir kavram haline gelmiştir. Bu yazıda sizlere uygun fiyata internet bulabilmeniz için yol gösterecek ve bilgiler vereceğiz. Öncelikle kullanıcılar bulundukları konumda  hangi internet sağlayıcıları ne şartlarda ve hangi hızda internet sağlayabiliyor, yaşadığınız  yerde seçeceğiniz firmanın alt yapısı sağlam mı değil mi öncelikle bu konular hakkında  müşteri hizmetleri veya alt yapı sorgulama motorlarından yardım alabilirsiniz. Daha sonra size en uygun olan ADSL kampanyasını  seçmelisiniz ve seçtiğiniz paket sizin ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılaya bilmelidir. Eğer sizin işinizi yüksek hızda bir paket görecekse oturduğunuz konuma yüksek hız verebilen bir firmayı tercih etmelisiniz ve bu durumu göz önünde bulundurarak kampanyaları incelemelisiniz. Ayrıca tüm internet sağlayıcı firmalar hazırladığı kampanyalar ile ücretsiz modem de vermektedir. Bu nedenle eğer eski bir modem kullanıyorsanız , firmaların kampanyası dahilinde olan yeni nesil bir modem  sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’nin En İyi Hizmet Veren Firmaları

Yapılan anketler ve araştırmalar Türkiye’nin en iyi hizmet veren internet firmaları tespit edilmiştir. Fakat unutulmaması gereken en önemli nokta bu verilerin bir anketten ibaret olduğudur. Toplanılan tüm veriler anketler üzerinden gelmektedir ve bilimsel ve istatiksel olarak kesin bir sonuç saptanması mümkün değildir. Öncelikle bilmeniz gereken bir husus var ve oda şudur ki, Türk Telekom Türkiye’de ki bütün internet altyapılarını sağlar ve diğer firmalar bu altyapı sisteminden bir hat kiralayarak hizmet verir. Türkiye’de Türk Telekom’un dışında kendi altyapısına sahip olan tek firma Kablonet’dir.

Yapılan anket sonucuna gelecek olursak, yapılan ankette; Turkcell Superonline %39, Turknet %22, TTNET %18 , Kablonet %14, Vodofone %3 ve diğer  3 firma ise %5 ‘lik dilimi oluşturmaktadır. Bu ankat sonuçları muhakkak yapılan bölgeye ve ankete katılan kişilere göre değişiklik gösterecektir fakat  göz önünde bulundurabilecek bir ankettir.

En Uygun Yalın ADSL Hangisi ve Modem Fiyatları Ne Kadar?

Genellikle firmalar müşteri çekmek için  yalın ADSL ve modemler de kampanyalar yapabiliyor ve kampanya fiyatları  firmadan firmaya değişiklik gösterebiliyor. Artık eskiden olduğu gibi telefon aboneliğinizin bulunmasına gerek yok ve eski zamanlardaki gibi kullanılmayan telefona fatura gelmesi gibi bir durumda yok. Gelişen teknoloji ile kendilerine yön veren firmalar , telefon aboneliği gerekliliğini ortadan tamamen kaldırdı çünkü artık kimse evde ev telefonu kullanmıyor diyebiliriz. Modem fiyatlarından bahsetmek gerekirse ,modemin ücreti genellikle faturanıza ek bir şekilde size yansıtılıyor ve hizmeti satın aldıktan sora yetkili servisten bir eleman gelerek tüm kurulum işlemlerini yapıp size teslim ediyor. Fakat kampanya dahilinde değil de direk bir modem alacak olursanız fiyatları 250 ₺ ile 1000₺ arasında değişiklik gösterebilmektedir. Size , işinize ve bütçenize en uygun modemi seçmek tamamen size kalmış. Modemler arasındaki farkları ve modemleri inceleyen bir çok site bulunmaktadır ve bu sitelerden birkaçına girerek modemler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Kaynak: https://kolaykolay.com/en-uygun-evde-internet-paketleri/

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments