Hosting paketleri aynı kaynağı tüketirken belirli bir limitte site barındırabilmektedir. Bu tip çoklu site barındırmak için oluşturulan sunucu alternatifi olarak kullanılan paketlere Reseller hosting denir. Bir den fazla web sitesi barındırabildiğiniz bu paketlerde, firmaların sunduğu özelliklere göre değişiklikler görünebilmektedir. Gerek kaynaklar aynı sunucu üzerinden kullanılır, gerekir ise farklı sunuculara dağıtılarak farklı kaynakları kullanabilirler. Bu türe örnek olarak nBayi paketlerini söyleyebiliriz.

Neden Reseller Hosting Kullanılır?

Reseller hosting paketlerini kullanmak için birçok sebep sunabilirim ancak genel olarak freelance çalışan webmasterların maliyet açısından tercih ettiği paketlerdir. Orta dereceli tüm siteleri içerisinde barındırabileceği gibi sunucu alternatifi olarak tercih edilen paketlerdendir. Her firmada fiyatlar değişir ancak sunucu tarafında maliyetlerin çok yüksek olması, reseller paketlerin freelance çalışanlarına veya webmasterların bütçesine uygun hizmetler olduğunu söyleyebiliriz.

Reseller Hosting Çeşitleri Nelerdir?

Firmaların sunduğu bazı reseller hosting çeşitleri olabiliyor. Sizlere her firmanın sunduğu standart reseller paketi ile özelleştirilmiş farklı bir yapıya sahip önerdiğim nbayi paketlerinden bahsedeceğim. Yapısal olarak 2 pakette aynı işlevi görmekteler ancak çalışma mantıkları bir birlerinden çok farklı olmakla birlikte hız tarafında da birbirlerini büyük oranda fark ettiriyorlar.

#WHM Reseller Hosting: Her firma tarafından standart hale gelmiş reseller hosting paketlerden biridir. WHM yönetim paneli ile birlikte gelen bu reseller paketleri birden fazla siteyi tek bir paket içerisinde barındırabildiğiniz bir paylaşımlı reseller hosting paketidir.

Çalışma prensiplerinde tek bir kaynak olan bu paketlerde, eklenen tüm sitelerin ek bir kaynaktan güç alması sitelerin yavaşlamasına olanak sağlayabiliyor. Örnek vermek gerekirse 10 adet web sitesinden 1 tanesi yoğun bir kullanıcıya sahip ise diğer 9 siteyi yavaşlatabilir. Tüm kaynak kullanımını tek bir site yapar ise diğer kaynak kullananları da etkileyecektir.

#nBayi Reseller Hosting: Bu paketler özelleştirilmiş olup sadece Turhost hosting firması tarafından sunulan özel paketlerdir. Paketlerin çalışma mantıkları WHM Reseller paketlere göre tamamen farklı olup, hız ve kullanım açısından da ciddi derecede farklılıkları bulunmaktadır. Özellikle bu paketlerde her eklenen sitenin birbirinden bağımsız bir şekilde farklı sunucularda çalışması hız tarafından oldukça önemli etkiye sahip bir özelliktir.

nBayi paketlerinden kısaca bahsetmek gerekirse, WHM paketler gibi tek bir kaynak olmayıp her eklenen sitenin farklı sunucularda açılması ve farklı kaynakları kullanmaları sağlanıyor. Bu şekilde sitelerin birinin etkilendiği durumdan diğerlerinin etkilenmemesi sağlanıyor. WHM gibi özel bir panele sahip olmadan sadece özel yönetim paneli ile paketler oluşturabiliyorsunuz. Her açılan paketin kendine özel cPanel yönetimi ve özel hosting yönetim paneli bulunuyor. Bayi alımlarınızda tercihinizi ön planda tutabileceğiniz paketlerden biri nBayi paketleri olabilir.

Reseller Hosting Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Öneride bulunduğumuz nBayi paketinin nasıl satın alınabileceğini sizlere göstermek isteriz. Bu paketler standart reseller paketlerinin dışında bir hizmet olduğu için kullanım ve kalite bakımından özel bir değere sahip. Turhost firması tarafından sağlanan bu reseller hizmetinin nasıl satın alırım?

  • com adresine giriş yapın ve üst menüden “Hosting” seçeneğinin altında ki “Reseller Hosting” bölümüne tıklayınız.

Size en uygun paketi tercih ederek hemen satın alabilirsiniz. Önerdiğimiz paketleri nBayi paketleridir. Kullanım açısından WHM tarafına alışıksanız eğer tercihlerinizi WHM panellerden’de kullanabilirsiniz. Bu yazımızın sonuna geldik, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments