İkinci el eşya alanlar aslında sadece ülkemizde değil tüm dünya ülkelerinde önemli görevler üstlenen şirketler olarak gösterilebilirler. Teknolojinin ve üretim yöntemlerinin çok hızlı bir şekilde değişmesi, kullanılmış eşya alan ve satan yerlerin önemini daha da artırdı.

Ekonomiye Katkı

Bahsettiğimiz teknolojinin gelişmesi ve üretim yöntemlerinde hızlı değişiklikler olması, sadece birkaç yıl önce alanında en iyi ürün olarak gösterilen eşyaların bu süreler sonunda muadillerinden geride kalmalarına neden oluyor.

Basit bir örnek verirsek, sadece 2 yıl önce 2 GB depolama kapasitesiyle alanında en iyilerden birisi olarak gösterilen akıllı telefonlar günümüzde piyasaya çıkan 64 – 128- 256 GB kapasiteli telefonların gerisinde kalan modeller oluyor. Dolayısıyla bu telefona sahip olan ama yeni modellerden almak isteyen birçok kişi bulunuyor. Tabi elektrikli ve elektronik eşyalar başta olmak üzere hemen her türlü eşyada bu durum geçerli oluyor. Eşyalar toz tutacakları yere kaldırılınca ekonomi önemli bir kayba uğramış oluyor.

Oysa liseli bir genç ya da akıllı telefonlarını yeni kullanmaya başlayan (nispeten) ilerlemiş yaşlardaki kişiler, söz konusu olan 2 GB kapasiteli “eski” telefonu edinmek için yıllarca para biriktirmek zorunda kalabiliyorlar. Bu noktada devreye ikinci el eşya alan yerler giriyor.

Söz konusu telefonu dolaba atmak yerine bu firmalara satan kişiler, yeni telefonlarının bedelinin bir kısmını bu şekilde karşılayabiliyorlar. O telefondan almak isteyen kişiler telefonu mağaza fiyatlarından çok daha düşük fiyatlarla, bazen yarı fiyatla satın alabiliyorlar. Böylece piyasadaki milyarlarca liralık değerin dolaplarda yok olması önlenirken, birçok kişi de eşyalarını elden çıkartarak ya da istedikleri eşyayı alarak mutlu oluyorlar.

İkinci EL Eşya Kime Satılır-Kimden Alınır?

İkinci el eşya almak veya satmak istediğinizde köklü ve sektörde başı çeken firmalara başvurmanızı önerebiliriz. Örneğin bu sektörde yer alan Zengin Spot, tecrübesi, aile geleneği ve %100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile öne çıkmayı başaran firmalardan birisi. Kullanılmış eşya alırken veya satarken bu firmadan yardım almanızı önerebiliriz. İkinci el eşya alanlar için https://www.zenginspot.com/ web sitesini şimdi inceleyiniz!

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments