Sanal ofis nedir kısaca; fiziksel olmayan bir ofis çeşiti olarak ifade edilebilir. Bu ofis çeşidi, özellikle de internet üzerinden faaliyetleri sürdürülebilen iş modelleri için ideal bir seçenektir. Bu sayede fiziksel bir ofis ortamı kiralamaya gerek kalmadan, ilgili faaliyetler bir ofisten yürütülebilmektedir. Üstelik sanal ofis oldukça ekonomiktir ve işlerin sürdürülebilmesinde ihtiyaç duyulan temel ofis altyapısı da sağlanmaktadır.

Sanal ofis altyapısı bir nevi “hızlı girişimcilik” modeline uygun bir altyapı olarak da ifade edilebilir. Nitekim belirli bir sektörde başlangıç yapmak isteyen ancak çok da yüksek sermayesi olmayan girişimciler için, bu tarz bir ofis çözümü oldukça idealdir.

Sanal Ofis Ortamının Başlıca Özellikleri

Sanal ofis ile ilgili merak edilen birçok soruya yanıt olacak şekilde, bu ofis seçeneğinin başlıca özelliklerini ifade edecek olursak;

  • İhtiyaç duyduğunuzda, sanal ofisinizi; saatlik ya da günlük olarak fiziksel ofis olarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede fiziksel ortamda görüşme ve toplanları yapabilmek mümkündür.
  • Sanal ofis tamamen yasaldır. Vergi denetimlerinde ve yoklama kontrollerinde herhangi bir sorun çıkmamaktadır.
  • Sanal ofis; dernekler, limited, anonim veya şahıs şirket modelleri için de uygundur.
  • Diğer; hazır ya da normal ofis seçeneklerine kıyasla en ekonomik ofis seçeneğidir.
  • Sekreterlik hizmetleri dahildir.
  • Emlak komisyonu, su, elektrik, internet faturaları gibi dert ve maliyetler yoktur.

Sonuç itibariyle sanal ofis modeli, fiziksel ofise ihtiyaç duymayan ya da “zaman zaman” ihtiyaç duyan girişimciler, meslek erbapları için ideal bir çözüm olup, tamamen yasaldır.

Sanal Ofis Kiralamak Kolaydır

Özellikle de geleneksel ofis kiralama süreci ile kıyaslama yaptığımız zaman sanal ofis kiralama işleminin çok daha kolay olduğunu görebiliyoruz. Hem zaman hem de bütçe olarak kiralama sürecinde büyük bir avantaj sağlayan sonu ofis seçeneğinden faydalanmak için iletişime geçmek yeterli olmaktadır. Birkaç gerekli prosedür tamamlandığı zaman şehrin en işlek ve prestijli iş merkezlerinden birisinde ofis sahibi olabiliyorsunuz. Depozito, aylar ya da yıllar boyu kontrat, elektrik su doğalgaz internet faturası, sabah ofiste bulunmak, Sabah 8 akşam 5 çalışma saatleri gibi kısıtlamalar ve ekstra maliyetler söz konusu olmadan esnek şartlarda ofis kiralamak mümkün.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments