Bu yazımızda sizlere oto anahtarı nedir, immobilizer anahtar yapımı ve yedeklemesi hakkında bazı bilgiler vereceğim. Bunun yanı sıra başımdan geçen bir hikayeyi de anlatıp, neler yapmanız gerektiği konusunda da bilgilendireceğim. Dilerseniz lafı uzatmadan yazımıza geçelim.

İmmobilizer Nedir? Nasıl Çalışır? Ne İşe Yarar?

Amacının aslında araba hırsızlıklarını azaltmak olduğu bu sistem, günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Hemen hemen 1930’lü yıllarda ortaya çıkan bu immobilizer anahtar sisteminin, bir çok firma tarafından da hizmeti verilmektedir. Aslında çalışma prensibi biraz basit görünse de teknolojisi karmaşıktır. Anahtarı çıkarttığınız anda devreye giren bu sistem sayesinde gözünüz arkada kalmıyor.

Çalışma sistemi ise bir kod parçacığı ile sistemin eşleşmesinden ibarettir. Bu şifre motoru bloke bile edebilmektedir. Bir anten ile anahtar ile bağlantı kuran bu sistem, motor ve ateşleme sistemi ile bağlantı kurarak güvenlik sağlamaktadır. Bu yüzden günümüzde yedekleme ve kopyalama yaptırmayan kişiler kaskodan ücret alamayabilirler. Buda sosyal ortamlarda günlerinin zehir olmasına bile olanak sağlamaktadır.

Oto Anahtar Neden Yedeklenmeli?

Oto anahtarlarını yedeklemeden kullanan kişiler, sosyal ortamlarında aslında sıkça sorun yaşayabilmektedirler. Önemli günlerinizde veye önemli işlerinizde aniden anahtarınızın kaybolması bir çok can sıkıntısına sebep olacaktır. Mesela ben bir gün anahtarımı yanıma aldığımı sanıyordum, ancak kayıp olmuş ve benim bilgim yoktu. Bir çok sorun yaşadım, kopyalayıp bir yerde saklasaydım belki de işlerim aksamayacaktı. Eğer yedekleme işlemini nereye yaptırabilirim diyorsanız size birazda ondan bahsedeyim.

Oto Anahtarı Yedeklemesi Nasıl Yaptırılır?

Size önereceğim bu firma sayesinde güvenlilir bir şekilde oto anahtarı kopyalaması ve yedeklemesi yaptırabilirsiniz. Neredeyse bir çok piyasadaki arabanın işlemlerini yapabilmeleri ve sektörde eski olmaları bana güven veriyor. Eğer sizlerde incelemek ve hakkında bilgi almak isterseniz immobilizeranahtar.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Siteyi ziyaret ettiğinizde kategorilerden detaylı bilgileri göreceksiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments