Dijital devrimin gerçekleşmesi ile bir çok işletme sanal ortamlara taşındı. Bununla birlikte e-ticaret ve sosyal medya büyük bir gelişme sürecine girdi. Bu çağa ayak sağlanması açısından Hostazor’un başlattığı ücretsiz dijital dönüşüm projesini sizlere tanıtmak istedim.

Aslında artık günümüzde üründen çok müşteri ilişkileri ve dijital iletişim öne çıkıyor. Örneğin bir ürün satılırken ilk olarak alıcı tarafından araştırması yapılıyor. Bu araştırma yapılırken ürünün katalogları, satıcının portföyü ve işletmenin sosyal medya güvenilirliği bir çok etken sayılabiliyor. Bu açıdan baktığımızda her işletmenin aslında bir web sitesi ve sosyal medya hesabının olması gerektiği anlamına geliyor. Sadece müşteri ilişkileri açısından değil, fiziksel ortamlara kıyasla daha büyük bir pazar payı İnternet’te yer alıyor. Her işletme satışlarını arttırmak, marka bilinirliğini arttırmak ve reklam vermek için mutlaka dijitalleşme sürecinden geçmelidir diye düşünüyorum.

Hostazor firması tam burada işletmelere destek vermeye başlamış. Ben gördüğümde şaşırmıştım, çünkü tüm bu hizmetleri işletmelerin İnternet ile tanışması için ücretsiz olarak veriyor. Paketleri incelediğimde basit ve ucuz olmadığını da gördüm. Güvenlik sertifikası, alan adı, disk alanı, sınırsız trafik, mail ve bir çok hizmet tamamen bedava. Bunun yanı sıra kolay kullanım, sürükle bırak web site oluşturucu da dijitalleşmeye başlayan firmalar için büyük bir kolaylık oluyor.

Firmayla iletişime geçip böyle bir hizmeti neden ücretsiz yaptıkları hakkında bilgi almak istedim. Onlara dijital dönüşüm kampanyasının amaçlarını ve hedeflerini sorduğumda çok güzel bir cevap aldım. Aslında amaçlarının dijital dönüşüm ile birlikte, bireylerin gelişen çağımıza ayak uydurarak, siber evrende kendilerine yer edinmelerini kolaylaştırmayı hedeflemek olduğunu söylediler. Aslında ülkemizin ticareti ve geleceği açısından, her firmanın bunun gibi destekler vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sayede ticaret gelişecek ve bir çok işletme yurt dışına açılacaktır.

Tabii ki bütün dijital dönüşüm sadece web sitesiyle kısıtlı kalmamalı. Örneğin arttırılmış gerçeklik kullanımı, inovasyon ve nesnelerin interneti gibi bir çok alanda küçük işletmeler bilgilendirilmeli ve bunlarla ilgili seminerler verilmeli. Unutmamalıyız ki gelecekte fiziksel ortamlar teker teker azalacak ve bitme noktasına kadar gelecek. Bu açıdan yeniliklere en kısa sürede ayak sağlamalıyız.

Hostazor firmasının kampanyası ile daha fazla bilgi almak isterseniz; https://my.hostazor.com.tr/cart/dijital-donusum-urunleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments