Herkese selam, yeni blog yazımda sizlere toplumumuzun en büyük sorunu olan yabancı dil nasıl öğrenilir sorusu ile bir yazı yazmak istedim. İngilizce ve diğer dillerini nasıl öğrendiğimi anlatacağım. Normal şartlarda, yani lise ve üniversitede bize öğretilen derslerde yıllarca pek bir şey öğrenememiştim. Okulum bitince bende işe girmek istedim ve bir iş başvurusunda bulundum. Ancak karşıma dil engeli takıldı. Bütün istedikleri özellikte bir insan olduğumu, ancak ki bu iş için ingilizce bilgimin olması gerektiğini söylediler. Bende hayatımda yeni bir karar alarak bu dili öğrenmeye karar verdim. Normal kurslara gittiğimde yine başarılı olamadım. Sebebi ise görsel hafızamın daha güçlü olmasıymış.

Günümüzde ingilizce global bir dil olduğu için büyük önem taşımaktadır. Uluslararası bir firmada çalışmak yada kariyerinde büyük bir başarı elde etmek için ingilizce konusunda üst seviyede bilgili olmak gerekir. Gelişen sektörlerde iş başvurusu yaparken bile öz geçmişinizde ingilizce olmaması büyük bir eksikliktir diyebiliriz. Yaklaşık 2,5 milyar kişinin ingilizce bildiğini göz önünde bulundurursak, her geçen gün ilginin çoğaldığını anlayabiliriz.

Gelişen teknoloji ile gelişmiş dil programları da piyasaya sürülmeye başlandı. Bu uygulamarın olumlu yanlarını anlatmam gerekirse, okulda, işte, kafede, metroda yani aklınıza gelebilecek her yerde bu eğitimi alabiliyorsunuz. Çünkü bir kursa gitmenize gerek yok. Telefondan bile dil eğitimi alabiliyorsunuz. Sizlere benzer örnekler veriyor, atıyorum karga’nın anlamının crow olduğunu <em>kıro karga</em> olarak anlatıyor. Bu sayede hemen aklınızda kalıyor.

En iyi yanından bir tanesi ise her yaşa uygun olması, mesela ben seti bitirdim ve ilk okuldaki kardeşime hediye ettim. Şu anda güle oynaya ingilizce öğreniyor. Lafı fazla uzatmak istemiyorum. Eğer sizde kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu eğitimi satın alabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmenin Yolları Nelerdir ?

Bir ingilizce dil kursu, ingilizceyi en iyi öğrenmek için başvuracağınız yoldur. Eğer ingilizce öğrenmek istiyorsanız zamanınızı buna ayırmanız gerekiyor. Unutmayın ingilizce’yi öğrenmek için ne kadar çok zaman ayırırsanız o kadar çabuk ve iyi öğrenirsiniz. Kitap okuyarak öğrendiklerinizi tekrar etmeniz kelime dağarcığınızı geliştirmeniz ve hafızanızı sürekli taze tutmanız gerekiyor.

En İyi Dil Kursunu Nasıl Bulabilirim ?

Güvenilir bir yabancı dil kursu bulmak zahmetli iştir, bende sizlere önceden kullandığım bir kursu önereceğim. Bu online bir eğitim sistemi ile çalışıyor. Bu sistemin adı Open English tek yapmanız gereken şey üye olmak ve öğrenmeye başlamak.

Ana dili ingilizce olan eğitmenler sayesinde istediğiniz yerde sınırsız eğitim alabilirsiniz. Dersler asla sıkıcı geçmiyor aksine eğlenceli bir şekilde işleniyor. Hatta en sevdiğim özelliği ise alt yazılı film özelliği bu sayede hem ingilizce konusunda kendinizi test ediyor hemde bildiklerinizi pekiştiriyorsunuz.

İngilizce Türkçe Sözlük ve Diğer Diller İçin Öneriler

Sizler için bir araştırma yaparak en güzel sözlükleri derledim, isterseniz yazıyı uzatmadan bu sözlükleri göstereyim. Bende bazılarını kullandığımı belirmek isterim.

 • YourDictionary
 • Cambridge Dictionaries
 • Oxford Advanced American Dictionary
 • Merriam-Webster Dictionary
 • Longman English Dictionary
 • TheFreeDictionary.com
 • Collins Dictionaries
 • Macmillan Dictionary
 • Dictionary.com
 • Wordnik
 • Wiktionary, the free dictionary
 • WordReference.com Dictionary of English
cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Melike Harran
Melike Harran
2 yıl önce

Çok güzel bir yazı olmuş erdemcim ne kadar teşekkür etsem az gelir. Bende geçen günlerde bir ingilizce kursu arıyordum. Sonunda buldum sayende ışık tuttun bana.