2019 yılında faturasız hat ücretleri ve yeni hat fiyatları oldukça değişkenlik göstermiş olabiliyor. Bazen gidip fiyat sormaya utanırız veya sadece bilgi almak isteriz. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi operatörler için yeni hat fiyatlarını sizler için bu yazımda derleyeceğim. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan yazıya geçelim.

Faturasız Hat Nedir?

Faturasız hat sizin her hangi bir taahhüt yapmadan sadece satın alarak işlem yapabildiğiniz sim kartlarına verilen isimdir. Tek yapmanız gereken gidip satın almak olacaktır. Sonrasında gerekli olduğu zamanlar tl yani eski adı ile kontör yükleyerek istediğiniz paketi kullanabilirsiniz. Her hangi bir fatura sisteme düşmeyecek yani bir fatura gelmeyecektir. Çok sık telefon kullanan birisi değil yada ailenizdeki telefon kullanmayı yeni kullanmış kişiler için hat arıyorsanız bunu kullanmanız sizler için daha uygun olacaktır. Bu sayede boş yere fatura ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Faturalı Hat Nedir?

Faturalı hat 1 ay boyunca yaptığınız her şeyin, yani satın alımlar, smsler, internet ve konuşmaların ay sonunda bir fatura haline getirilmesi ile kullanılmaktadır. Faturalı hattın aksine ücreti ilk başta ödemezsiniz. Sonrasında evinize bir fatura gelir, tabii ki dilerseniz bir kağıt fatura almayabilirsiniz. Operatörler bunun seçimini de sizlere sormaktadır.

Faturasız Hatların Faydaları Nelerdir?

Faturasız hattın faydalarından bir tanesi de her zaman zorunlu olarak fatura ödememeniz gerekmesidir. Yani elinize bir fatura gelmez, canınız istediği zaman bir tl yükleme işlemi yapıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Faturasız Hat Alabilirim?

Faturasız hat almak için istediğiniz operatörün bir bayisine giderek kimlik bilgileriniz ile üzerinize bir hat çıkarttırabilirsiniz. Sonrasında hattınız kullanıma açılarak sevdikleriniz ile iletişim kurabileceksiniz. Ancak herkes sadece kendi üzerine hat çıkarttırabiliyor. Bunu unutmamanız oldukça önemlidir. Bir hususta 18 yaşınızı geçmiş olmanızdır, eğer bu yaştan küçük iseniz evebeynlerinizin üzerine almanız gerekmektedir.

Ücretsiz Faturasız Hat Alabilirmiyim?

Şu anda bazı operatörler aylık taksite bölerek ücretsiz şekilde hat verebiliyorlar. Ancak eğer imkanınız var ise gidip nakit olarak almanızı öneriyoruz. Sonrasında zaten verdiğiniz ücretin belli bir miktarı tl olarak yüklenecektir. Hediyeleriniz ile birlikte kullanmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell Faturasız Hat Ücretleri

Turkcell firması üzerinden yeni hat çıkartmak istiyorsanız ödemek istediğiniz ücret 67 TL olacaktır. Bu ücretin 35 TL’si hattınıza tekrardan bakiye olarak eklenecek sonrasında istediğiniz şekilde kullanabileceksiniz.

Vodafone Faturasız Hat Ücretleri

Vodafone firması diğer firmalardan farklı olarak tarifenize göre bir ücret belirlemektedir. Yani oraya giderken yanınıza 70 TL almanızda fayda var diye düşünüyorum. Bu ücret tam olarak bilinmese de bu civarlarda bir şey olacağını düşünüyoruz. Sonrasında hattınıza ne kadarı kontör olarak yükleneceğini merak ediyorsanız tarifeleriniz ile alakalı olduğunu bilmeniz gerekir.

Türk Telekom Faturasız Hat Ücretleri

Türk Telekom diğer firmaların aksine 2 adet paket sunmaktadır. Bunlardan istediğinizi satın alabilirsiniz. İlk pakette 45 TL ödeyip 5 TL kontör alıyorsunuz. Diğer pakette ise 55 TL verip 20 TL kontörü hattınıza alıyorsunuz. Böylelikle bir kampanyadan yararlanmış oluyorsunuz. İkinci paket benim için daha uygun gözüktü, tabii ki istediğinizi seçmekte özgür olduğunuzu hatırlatmama gerek yok sanırım.

Numara Taşıma Ücretleri

Her operatör ücretsiz olarak fatura taşıma hizmeti vermektedir. Bunun için sadece eski hattın sahibinin bir form doldurması gerkemektedir. Hiç bir numara değişikliği olmadan sadece hattınızın değişmesi ile kullanıma açılacaktır. Yeni müşteri toplamak için böyle bir arayışa geçen operatörler bizim için büyük bir iyilik yapmış gibi görünüyor.

Eğer yeni güncellemeler olur ise bu yazının yorum alanında belirteceğim, bir sorunuz olur ise sormaktan çekinmeyin.

Kaynak: https://kolaykolay.com/2019-hat-ucretleri/

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
8 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan Özsan
Hasan Özsan
2 yıl önce

Bu süper konu için çok teşekkür ederim. Gidip aldım fiyatlar cidden aynı.

Deniz
Deniz
2 yıl önce

Turkcell faturasız hat kullanıyorum. Genel olarak memnunum olsam da, eskiden olduğu kadar avantajlı kampanyalarını pek sık göremiyorum. Bilgilendirici paylaşım için teşekkürler.

Funda
Funda
2 yıl önce

Iyi gunler.turkcel batısına gidip hattım babamın üstüne kendi üzerime almak istiyorum dedim.92 tl ücreti var dediler bu doğrumu acaba .Çok sacma

Bilgilendirme
Bilgilendirme
2 yıl önce

Ben 1 Ay oluyor İstanbulda Bayilere sordum her operatörün ortak fiyat 120 TL dedi bir tek Bimcell hat 30 TL diğerleri 120 TL bu dediğiniz fiyatlar geçerli değil bilginiz olsun.

Parayabak
Parayabak
2 yıl önce

Vodafone faturasız hat 150 TL. Vay vay

Evren
Evren
2 yıl önce

Turkcell bayisinde yeni data hat icin 97 Lira istenildi. Data hat fiyatlari faklimi?

esma
esma
2 yıl önce

yeni hat alamayı düşünüyorum fiyatı ne kadar ?