Chemtrail ve Haarp projesi ülkemizde bir çok kişi tarafından sıkça dile getirilmektedir. Kimi kişiler inanıyor kimisi de bir uydurmadan ibaret olduğunu söylüyor. Bende yaptığım araştırmalar doğrultusunda bir yazı derledim. Elimden geldiğinde anlatmaya çalışacağım.

İlk önce birazda kendi düşüncelerimden de bahsedeyim. Bende böyle bir şey olduğuna inanıyorum. Ancak yakın arkadaşlarım ve ailem saçmaladığımı düşünüyor. Sonuçta günümüzde enerjiyi kontrol edebilecek projeler geliştirilmiş olabilir. İnsanlar duyduğunda yok artık diyorlar ve saçmalık olduğunu düşünüyorlar. İlk olarak şunu düşünmeliyiz, depremler neden oluşur? tabii ki plakaların hareketlerinden dolayı. Bu plakalara bir enerji gönderilirse neden deprem olmasın yada çeşitli okyanus dalgaları yaratılmasın? Aslında benimde bu konuda pek bir bilgim yok. Ama düşüncelerimi yine de aktarmak istedim. İsterseniz biraz da kısa bilgiler vereyim.

Chemtrail Nedir?

Chemtrail, sözlük anlamı olarak “condensation trail” anlamına gelmektedir. Uçakların gökyüzünde süzülürken arkadan bıraktığı dumanın zehir olduğunu yani bizim üzerimize püskürttüğünü savunan akımın adıdır. Bunu düşünenler tarafından bir biyolojik silah olarak görülür.

Chemtrail genellikle güneş radyasyonunu ele geçirmek ve kontrol etmek, psikolojik manipülasyon yapmak, nüfus kontrolü sağlamak, hava durumunu değiştirmeye yönelik şeyler geliştirmek, biyolojik savaş yaratmak ve hastalıkları yaydığı düşünükmektedir. Bilimsel olarak yapılan araştırmalar sonucu böyle bir şey olabileceği bilim insanları tarafından red edilmiştir.

H.A.A.R.P Projesi Nedir?

H.A.A.R.P yani diğer adı ile High Frequency Active Auroral Research Program ismi ile de anılmaktadır. Bilindiği üzere Amerikan Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Alaska Üniversitesi ve Defansif İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) yönetimi tarafından finanse edildiği söylenen ve Alaska’da sürdürülen bir projedir. Genellikle radyo dalgalarıyla çalıştığı söylenen bir tesise verilen addır. Kendi yaptıkları açıklamaya göre tüm amaçlarının İyonosfer tabakasını incelemek olduğu söylenmektedir. Ancak komplo teorisyenleri tarafından deprem yapmak üzere kullanıldığı ortaya atılmaktadır.

Türkiye Chemtrails Takipçileri

Ülkemizdeki Haarp ve Chemtrails olaylarını inceleyen bir topluluk. Sosyal medya üzerinden birbirleri ile bağlantı kurarak fotoğrafları insanlara sunmaktadırlar. Bende bu grubun içinde yer almaktayım, ancak sadece onları izlemek ile meşgulüm. Zaten elime telefon alıp bulut kovalayacak halim yok. Ancak atılan fotoğrafları gördüğümüzde de bir olumsuzluk olduğu gözümüze çarpmıyor değil.

H.A.A.R.P Projesi ve Chemtrails Bağlantısı

Ülkemizde yaşanan çeşitli doğal afetlerden sonra teoriler de gittikçe artmaktadır. Hemen hemen her gün sosyal medya da çeşitli fotoğraflar görmekteyiz. İklim mühendisliği yani haarp ile chemtrails ilişkisi sosyal medyada ifade edilmektedir. Tabii ki bunu kesin olarak kanıtlayamayız. Bunlar bir söylentiden ibaret olduğunu tekrar hatırlatmama gerek yok sanırım.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments