Ofis mobilyaları tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Ancak herkes ilk olarak önemli olan ergonomi mi yoksa şıklık ve tasarım mı diye düşünmektedir. Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre farklılık gösterse de aslında ofislerde hem ergonomi hem de şıklık ve tasarım çok önemlidir. Hem şık hem de ergonomik ofis mobilyaları  olabilmektedir. Bu nedenle her ikisini de tercih edebilirsiniz. Ancak ofis mobilyalarında ergonomi mi yoksa tasarım mı daha önemlidir diye düşünmeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır.

Bütçenizi Belirleyin!

Ofis mobilyaların sınırsız bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Çok afaki fiyatlara ofis mobilyaları bulabilirsiniz. Ancak sizin ofis dizaynı yaparken mobilyalarınıza ne kadar bütçe ayıracağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Ofis mobilyalarınız için harcayacağınız her kuruş ofisiniz, işiniz ve çalışanlarınız için birer yatırım değerindedir. Bu nedenle ne kadar yatırım yapacağınızı belirlemeden ofis mobilyası satın almamak bütçeniz için çok daha iyi olacaktır. Kaç adet masaya ihtiyacınız var, kaç adet sandalyeye ihtiyacınız var bunları belirlemelisiniz. Daha sonra ise masa ve sandalye için ne kadar bütçeniz olduğunu belirlemelisiniz. Böylelikle ofis mobilyası tercihi yaparken zorlanmazsınız.

Ergonomiyi Göz Ardı Etmeyin!

Çalışanlarınız tüm gün masa başında ve oturarak çalışacaklar. Bu nedenle rahat bir masa ve rahat bir sandalye almalısınız. Böylelikle çalışanlarınızın sağlığını koruyacaksınız. Konforlu çalışma masaları çalışanlarınıza rahat bir alan sağlayacağı için iş verimini de olumlu etkileyecektir. Ayarlanabilir ve ergonomik ofis mobilyaları tercih ederek çalışanlarınızı mutlu edebilir, iş veriminizi artırabilirsiniz.

Ofisinizin Büyüklüğünü Düşünün!

Ofis mobilyaları tercihi yaparken ofisinizin alanına göre seçimler yapmalısınız. Ofisinize çok küçük ya da çok büyük gelecek mobilyalar tercih ederek kötü bir görüntü oluşmasına neden olabilirsiniz. Büyük ofisler için büyük mobilya parçaları seçerken küçük ofisler için daha minimal ve kullanışlı mobilyalar seçmelisiniz. Alandan tasarruf etmek için çeşitli mobilya seçenekleri mevcuttur. Bu mobilya seçeneklerini inceleyerek ofisinizin alanına en uygun boyutlarda ofis mobilyalarını tercih edebilirsiniz.

Tasarım ve Estetiği Unutmayın!

Ergonomik, kullanışlı, bütçe dostu ve ofisinizin alanına uygun mobilyalar tercih ettiniz ancak mobilyalarınız hiç şık ve göz alıcı değilse bu da olumlu bir durum değildir. Eğer ofisinize gün içerisinde pek çok misafir gelecekse ve tasarım, estetik gibi alanlarda bir çalışma yapıyorsanız ofisinizin de mutlaka estetik ve şık olması gerekmektedir. Ayrıca şık çalışma alanları çalışanlarında işe bağlılığını ve dolayısıyla ofisteki verimini artıracaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm tüyoları göz önüne alarak ofisleriniz için en ergonomik, en uygun fiyatlı ve en şık mobilyaları seçebilirsiniz!

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments