Çeşitli asfalt modelleri vardır. Örneğin, akrilik, arnavut kaldırımı, fisco, balıksırtı, tırtıklı ve kayrak gibi birçok renkte asfalt modelleri vardır. Genellikle internet üzerinden satılan bu asfalt modelleri renk ve modelleri ile göz kamaştırıyor. Desenli asfaltlar modern bir görünüme hâkimdir. Bir birinden farklı asfalt modelleri içerisinde en havalısı akriliktir. Görünümü ve rengi ile insanları büyülen bu asfalt genellikle tercihlerin orta sıralarındadır. Çünkü metre kare olarak hesaplandığında ücreti diğer modellere göre daha fazladır.

Belediyeler park ve bahçeler için fisco asfalt modelini kullanmaktadır. Bunun nedeni ise çocuk alanlarının mikropsuz ve hijyenik olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca birçok sokakta ve yolda gördüğünüz tırtıklı yapıya sahip asfalt modeli kış mevsimi için özel tasarlanmıştır. Genellikle arabaların kaymaması için bina ve garaj girişlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca birçok kaldırım da tırtıklı yapıda asfalt modelleri vardır. Bunun nedeni ise kışın yapan karda yürüyen yayaların zorluk çekmemesi için kullanılmaktadır. Eğer siz de kendi desenli asfaltınızı yapmak istiyorsanız online sitelerden her bütçeye uygun şartlarda ve her renkte asfaltınızı sipariş ederek kapınıza kadar getirtebilirsiniz. Ancak bilen birinin asfaltı yapması oldukça önemlidir. Çünkü uzman birinin yaptığı desenli  asfaltı uzun yıllar çatlamadan ve bozulmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca asfaltı yaparken zemine önce çimento dökerek düzlemenizde fayda vardır. Bunun sebebi ise asfaltı olduğundan daha fazla sağlamlaştırmasıdır. Genellikle asfalt renkleri siyah tercih edilmektedir.

Ancak AVM parklarında ve yollarında sarı ve gri kullanılmaktadır. Sarı rengin amacı göremeyen insanların rengi görerek istediği yere gitmesini sağlamaktır. Bu nedenle belediyeler yollara şeritler şeklinde sarı asfalt döşer. Aynı şekilde tren garında da gri ve sarı kullanılmaktadır.

Modern ve renkli görünümü ile çoğunlukla parklarda ve spor alanlarında göze çarpmaktadır. Mikro fiber özellikleri ile çocukların ve gençlerin sağlığı için yılda 1 kere bozulan yerler düzeltilir. Genellikle okul bahçelerinde tırtıklı kullanılan renkli asfalt modeli günümüzde yerini fisco modele bıraktı. Kare ve dikdörtgen yapıda olan fisco asfaltın en çok kırmızı ve yeşil rengi tercih ediliyor. Böylece her caddede bir asfalt modeli ve göze renkli gelecek tonlar tercih ediliyor.

http://orasasfalt.com/

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments