Hosting firması seçiminde genellikle firmalar arasında seçim yapmakta zorlanırız. Bazılarının fiyatı yüksek olur kalitesi düşük olur, bazısının fiyatı düşük olup kalitesi yüksek oluyor. Bende sizler için fiyat performans açısından en kaliteli firmalarını araştırdım. Bu firmaların bazılarını kendim test ettim, bazılarını da bağımsız inceleme sitelerinin yorumlarını baz aldım.

Vargonen Hosting

2000 yılında Türkiye’de kurulan Vargonen firması 7 ülke, 8 farklı lokasyonda bulunan sunucuları ile kesintisiz hizmet sağlamaktadır. Destek sistemi açısından en hızlı yanıt veren firmalarının ilk sıralarında yer almaktadır. Referanslarının arasında Türkiye’nin en büyük firmaları olduğunu da belirtmeden geçmek istemiyorum. Fiyatları diğer firmalara kıyasla daha ucuz olduğu açıkça görülmektedir. Sınırsız Hosting paketini incelediğimizde “gerçekten sınırsız” olduğunu gördük. Diğer firmalar sınırsız adı altında CPU sınırı vs. belirlemektedir.

Turhost

Türkiye’de 60.000’den fazla domain ile 22.500’in üzerinde kurumsal ve bireysel müşterilere hizmet veren bu firma 2004 yılında İzmit’te kurulmuştur. Kaliteden taviz vermemek adına yola çıkan bu firma da en iyiler arasında yer almaktadır. Fiyat açısından da gayet ucuz olduğu görülmektedir.

Natro

Türkiye Merkezli Natro firması 1999 yılından beri Domain, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri servisleri sağlamaktadır. Her servisi için servis seviye garantisi (SLA) vermektedir. Bazı ücretsiz servisleri ile ilgi çekmektedir. Fiyatları diğer sitelere göre biraz daha pahalı olduğu görünmektedir. Ancak köklü olması nedeni ile daha az sorun yaşayacağınızı belirmek isterim.

Hostinger

İncelememizin ilk yurt dışı firması olan Hostinger 2004 yılında Litvanya’da kurulmuştur. Yakın zamanda ücretsiz hosting sağlaması ile bilinen 000webhost ile güçlerini birleştirmiştir. Linux ve VPS planlarının en iyi özelliklerini birleştirerek etkili bir şekilde yeni nesil bir bulut barındırma platformu sunmaktadır. 30 gün para iadesi sunmaktadır. Fiyatları çok ucuz olması ile kalitesiz olduğu izlenimi yaratmaktadır. Ancak hizmetleri deneyimimiz sonucu kaliteli olduğu belirlenmiştir.

Hostazor

2015 Yılında Kayseri’de kurulan Türk hosting firması Hostazor, teknoloji ve internet sektöründe barındırma, seo, yazılım, donanım gibi konularda çözümler üretmektedir. Şu anda 11.000’den fazla müşteriye hizmet vermektedir. Kullanıcı yorumlarına göre performansı beğenilmektedir. Fiyat olarak baktığımızda orta seviyede olduğunu söyleyebilirim.

Temsili Fotoğraf

Güzel Hosting

2008 yılında kurulan bu firma sunduğu hizmetlerde %99 uptime garantisi sunmaktadır. Diğer firmaların aksine TV, Radyo hosting gibi hizmetler de verdiği için ilgi çekmektedir. Barındırdığı firmalar genellikle Türkiye’nin en iyilerindendir. Netinternet Verimerkezi bünyesinde bulunan sanal veri merkezi ile Türkiye lokasyonlu hizmetleri sağlamaktadır. Fiyatları piyasaya göre gayet normaldir.

Alastyr

2002 yılından beri bu sektörde hizmet veren Alastyr 50.000 web sitesine hizmek vermektedir. Müşterileri arasında Belediyeler, Organizasyonlar, Okullar, Sivil Toplum Kuruluşları, Ulusal ve Uluslararası Kurumsal ve Bireysel müşteriler olması, gayet kaliteli bir firma olduğunu göstermektedir.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments