Tüm Dünya’nın gündeminde olan 3D Printerlar, akıl almaz boyutlara doğru yol almaya başladı.

Çok kısa zaman önce üretilen 3d yazıcılar bir çok prototipin bilgisayar ortamında modellenip üretimine imkan tanıyor ve daima da geliştirilebiliyordu. Modelleme ve diğer tüm imkanlara ev sahipliği yapan bu yazıcılar ile maketler, anahtarlıklar gibi bir çok ürün üretiliyor ve geliştiriliyordu.

Geçtiğimiz günler de yeni bir gelişme daha yaşandı. Daha önce 3d yazıcı içerisinde üretilmiş plastik bir ürünün tekrar aynı cihaz içerisinde üretimi tamamlandıktan sonra revizeye gidilebileceği yani üzerinde değişiklikler yapılabileceği ve bu sayede yapılan hataların önlenebileceği ortaya çıkarıldı. Bilim dünyasına bomba gibi düşen haber bir çok iş sektörünün de yarasına derman olabilir. Özellikle israfı önlemek ve minimum boyutta ham madde kullanımını hedefleyen bu durum, bir çok firmayı sevindirecek gibi duruyor.

Tüm bunlara ek olarak yaklaşık 2 gün önce geliştirilen yeni bir 3d yazıcı ile kan damarı üretildi. İçerisinde biyonik kan dolaşımına imkan sağlayan bu kan damarı, belki de sağlık sektörün de bir çok bilimsel üretim ve geliştirmenin de başlangıcı olacak. Özellikle tıkanık damarlar veya yok olmaya başlamış damarların yenileri ile değiştirilebileceği gibi düşüncelere imkan tanıyan bu teknoloji bir de tekrar revize edilebileceği için oldukça umut verici.

Hastalıkların tedavisi ve diğer sağlık problemlerinin giderilmesi adına oldukça heyecanlı bir süreçten geçiyoruz, dolayısıyla bu tarz gelişmeleri takip etmek ve farkında olmak önemli bir hal aldı. Umarız çok yakında daha gelişmiş projeler ile karşılaşabiliriz.

3D Baskı Hizmetini Nereden Alabilirim?

Söylemeden de geçmek istemiyorum, eğer siz de 3d baskı hizmeti almak istiyorsanız Türkiye’nin yerli ve milli projelerine destek vermek amacı ile kurulan bu site ile iletişime geçebilirsiniz. Makinaları tamamen profosyenel olup baskı kalitesi son derece hassastır. Yeni nesil teknolojisiyle üretebileceklerinizin bir sınırı yoktur.

3D Yazıcı Nedir, Ne İşe Yarar?

Sanal ortamda tasarlanmış 3 boyutlu nesneleri katı formda somut nesnelere dönüştüren makinelere 3 boyutlu yazıcı denir. 3D baskı teknolojisi ile ihtiyaç duyduğunuz bir aparat basabilir, 3D tarayıcı ile taradığınız bir cismin çıktısını alabilir, çizdiğiniz bir tasarımı prototipleyebilir, hatta kendi ürününüzü oluşturabilirsiniz. Kısacası 3 boyutlu yazıcılar ile dilediğiniz her şeyi basabilirsiniz.

Ankara 3D Printer Baskı, 3D Printer Parçaları ve Satışı

Ankara’da 3D printer hizmeti veren kaliteli bir firma arıyorsanız 3D Printer Ankara sitesine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments