Günümüzde bir çok kişi belirli kremleri, gıdaları kullanarak, terçoiler, sporlar yaparak incelmenin yollarını ararken bir çok kişide işin kolay ancak hiç kalıcı olmayan inceltici korse kullanım yolunu tercih ediyor.

Araştırmaya kalktığımızda sayısız korse çeşitleri ile karşılaşmaktayız. Piyasada sıkılaştırıp incelmenizi sağlayacağına dair bir çok ürün bilgisine ulaşabilirsiniz.

Hatta ve hatta bir çoğununda terlemeye yol açan malzemeden yapıldığı için sizi su kaybı yolu ile incelttiğine dair haberler, reklamlar görebilirsiniz.

Vücudunuzdaki mevcut yağ hücreleriniz küçülmeden yada yok edilmeden deriden kullanacağınız korseler ile oluşturulan basınçla vücudu zayıflatmak ve inceltmek mümkün değildir.

Yani bazen zayıflatan korse, bel incelten korse, bacak incelten korse gibi korse arayışlarına girmek doğru değildir.

Yağ Hücreleri Nasıl Küçültülür ?

Vücudunuzdaki yağ hücreleri yapılan diyet ve egzersizler ile küçültülebilir. Ancak mevcut yağ hücre sayısı azalmaz. O nedenle en ufak bir kalori alımı artışında tekrar hızla kilo alırsınız. İdeal kiloya ulaştığınızda mevcut kilonuzu her zaman korumaya gayret göstermelisiniz.

Maalesef bazı vücut tiplerinde ideal kiloya ulaşılsa dahi bölgesel olarak orantısız bir yağ birikimi kalabiliyor o tektirde de günümüzde bizi mükemmel sonuçlara ulaştırmak için kapıyı açan altın anahtar olarak liposuctionu görüyoruz.

Özellikle de ultrasonic ses dalgaları ile yağ hücrelerini parçalayıp vücut dışında çıkarılmasını sağlayan vaser liposuction en üst düzey teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

vaser liposuction bilindiği üzere uygulanan alanlardaki dokulara zarar verici hasar yapmadığından dolayı iyileşme süreci kolay ve hızlı olmakla birlikte sonuçları diğer liposuction tekniklerine oranla daha güzel olmaktadır.

Uygulanan teknik vaser liposuction, uygulayan hekim çok deneyimli mükemmel olsun sonucun da da iyi olmasını istiyorsak ince bir ayrıntıyı unutmamak gerekir. O da vaser liposuction sonrası kullanılan korsedir.

Liposuction Sonrası Nasıl Korse Kullanılmalı ?

Liposuction sonrası sıradan korse kullanılmaz. Piyasada çok sayıda korse modelleri, çeşitleri satılmaktadır. Size uygun en iyi korse modelini, bedenini hekiminiz karar verecektir.

Vücudunuzun hatlarına uygun ve ameliyat yapılan bölgeleri kavraması çok önemlidir. Ne dolaşımınızı bozacak kadar sıkı, ne de fayda sağlamayacak kadar gevşek olmalı. Böylece dokularda oluşacak şişlik de az olacaktır.

Sadece bel, sırt ve karın için korse modellerinin yanı sıra basen, bacaklara da (liposuction yapılırsa) tüm bölgeleri bir arada içine alacak çok çeşitli modeli mevcuttur.

Erkeklere yapılan jinekomasti ameliyatları sonrasında dahi güzel bir sonuç için geçici kısa bir süre jinekomasti korsesi kullanılması sonuçları daha da mükemmelleştirir.

Sonuç olarak yapılan her liposakşın ameliyatı sonrası doktorunuzun önereceği süre kadar vücut korsenizi kullanmanızda fayda vardır.

Doç. Dr. Erdem Güven

   Rekonstrüktif , Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı

www.drerdemguven.com

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments