Herkese selam, yeni blog yazımda sizlere toplumumuzun en büyük sorunu olan İngilizce dilini nasıl öğrendiğimi anlatacağım. Normal şartlarda, yani lise ve üniversitede bize öğretilen ingilizce derslerinde yıllarca pek bir şey öğrenememiştim. Okulum bitince bende işe girmek istedim ve bir iş başvurusunda bulundum. Ancak karşıma dil engeli takıldı. Bütün istedikleri özellikte bir insan olduğumu, ancak ki bu iş için ingilizce bilgimin olması gerektiğini söylediler. Bende hayatımda yeni bir karar alarak bu dili öğrenmeye karar verdim. Normal kurslara gittiğimde yine başarılı olamadım. Sebebi ise görsel hafızamın daha güçlü olmasıymış.

İnternet’te araştırma yaparken DilGoo adlı bir siteye denk geldim. Fiyatları da çok hoşuma gidince bir adet paket satın aldım. İlk başta saçma gelmişti, ama izleyince cidden öğrendiğimi fark ettim. O kadar eğlenceli gelmişti ki artık her gün hobi olarak bu videoları izlemeye devam ettim. Kelime dağarcığım ve gramer bilgimi test ettiğimde olumlu sonuçlar olduğumu gördüm.

Olumlu yanlarını anlatmam gerekirse, okulda, işte, kafede, metroda yani aklınıza gelebilecek her yerde bu eğitimi alabiliyorsunuz. Çünkü bir kursa gitmenize gerek yok. Telefondan bile ingilizce eğitimi alabiliyorsunuz. Sizlere benzer örnekler veriyor, atıyorum karga’nın anlamının crow olduğunu kıro karga olarak anlatıyor. Bu sayede hemen aklınızda kalıyor.

En iyi yanından bir tanesi ise her yaşa uygun olması, mesela ben seti bitirdim ve ilk okuldaki kardeşime hediye ettim. Şu anda güle oynaya ingilizce öğreniyor. Lafı fazla uzatmak istemiyorum. Eğer sizde kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu eğitimi satın alabilirsiniz.

- Sponsorlu -cloud-server
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yorum Aboneliği  
Yorumu Bildir