Herkese selam! bildiğiniz gibi bir bitcoin furyası aldı başını gidiyor. Bunun yanı sıra Bitcoin alım satım yapan kişilerde çoğaldı. Bu kadar kişinin içinde güvenilir bulmakta zorlaştı diyebilirim. Bu yazımda sizlere kendi tecrübelerimden yararlanarak güvenilir bazı bitcoin alım satım platformlarından bahsedeceğim. Eğer bir bitcoin veya altcoin’i satın almak istiyorsanız ilk olarak bir borsa tercih etmeniz gerekiyor. Ben anlatımımı bitlo.com üzerinden yapmak istiyorum. Bazı bitcoin işlerim için bu siteyi tercih ediyorum, iki faktörlü doğrulama ve offline cüzdanlarda paraların saklanması söz konusu olduğu için tercih güvenlik amaçlı tercih sebebim olduğunu söyleyebilirim. Bu sitede sadece bitcoin mi var? tabii ki hayır. Ripple, Etherium gibi popüler altcoinler de bu sitede yer almaktadır.

Bitcoin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İlk olarak yeşil kilit simgesi yani SSL güvenli sertifikalara sahip şifrelenmiş bağlantılar üzerinden iletişim kuran web sitesini kullanmalısınız. Site anlatacağım Bitlo sitesi uluslararası geçerliliğe sahip GlobalSign sertifikası kullanmaktadır. Bunun yanısıra mutlaka 2 faktörlü giriş olan siteyi tercih etmelisiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır?

1- İlk olarak https://www.bitlo.com/kolay-alis-satis/BTC-TRY linkine giriş yapmanız gerekmektedir. Buradan kayıt ol simgesine tıklayıp gerekli bilgileri doldurmanız gerekecek. Eğer bana destek olmak isterseniz referans kodu bölümüne n287ln yazabilirsiniz.

2- Sonrasında giriş yapmak için üyelik hesabınıza girmeniz gerekiyor, tabii ki telefonunuza bir sms gidecek ve gelen kodu bu ekrana girmeniz gerekmektedir.

3- Sonrasında menü üzerinden TRY yatırma bölümüne girmeniz gerekmektedir. Aşağıda ki banka bilgilerine eft veya havale yapabilirsiniz. Ancak açıklama kodunu mutlaka girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde parayı kimin yolladığı bilinemeyecek ve geri iade edilecektir.

4- Açıklama kodu ile Eft veya Havale yapıyoruz.

5- 10 dakika içerisinde TL hesabınıza geçiyor, sonrasında Kolay Alış/Satış sekmesinden hesabınızda olan bakiyeden dilediğiniz kadar BTC satın alabilirsiniz.

Ayrıca https://www.bitlo.com/kolay-alis-satis/ETH-TRY linki üzerinden de Ethereum satın alabilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments