Üniversiteye gidiyorum, 22 yaşındayım. Okuldan vakit buldukça boş zamanlarımı internette oyun başında geçiriyorum. Gerektikçe babamın kredi kartını kullanıyorum. Yani çevrim içi oyunlarında anahtar ve benzeri almak için veya güzel oyunlar olduğunda satın alıyorum. Özellikle oyunların tasarım ve illüstrasyonuna inanılmaz ölçüde merakım olduğu için en yeni, en fazla satan ürünler kampanyaya girdiğinde kredi kartı ile satın alıyorum. Çevrim içi oyunlarda para harcadığım için yardımcı uygulamalara para kalmıyor. Limiti aşacak olsam ay sonu babam acısını çıkarırdı benden. Bazen öyle güzel oyunlar oluyordu ki alsam mı, almasam mı tereddütte kalıyordum. Babamın kredi kartını kullanmak beni yeterince korkutuyordu. Emin olmadığım sitelerden alışveriş yapmamaya çalışıyordum.

Fakat arkadaşlarımın sürekli Steam platformlu online oyunlar oynaması, o siteden oyunlar için alışveriş yapmaları ve  benim onlara katılamamam beni oldukça üzüyordu. Babam sürekli ‘’dikkatli ol, ay sonu bana kartta sürpriz ödeme çıkartma, bak emin olmadığın sitelerden sakın alışveriş yapma’’ dedikçe çıkış yolu arıyordum. Fakültedeki arkadaşlar paykwik diye bir karttan söz ediyorlardı. Oyun alışverişi için kullanılan paykwik sanal kartını internetten araştırdım. Arkadaşlarımın tavsiye ettiği gibi güvenilir ve yasal bir paykwik satış sitesi buldum. Harçlıklarımdan biriktirdiğim parayı babamın hesabına yatırmıştım. 10 euro şimdilik yeterliydi. Paykwik kartı için müşteri temsilcisi ile irtibata geçtim, istediğim limiti günlük kur üzerinden Türk lirası olarak yatırdım.

Hiç bir kişisel bilgi istenmemesi sanal kartın en güzel özelliğiydi. Paykwik karta para yatırıldıktan dakikalar sonra onay geldi ve sonra cep telefonuma sms olarak 14 haneli harf ve rakamlardan oluşan pin kodu geldi. Sıra alışveriş yapmaya geldi. Pin kodu ile alışverişimi tamamladıktan sonra o günkü kur üzerinden param ödenmişti ve istediğim oyunu satın almıştım. Kart tek kullanımlık olduğu için kendini bloke etmişti. İçeride kalan paramın üstünü paykwik kartı aldığım sitenin müşteri temsilcisinden talep ettim. Ve bir kaç dakika sonra kalan param hesaba yatırılmıştı.

Anasayfa

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments