Selam değerli takipçilerim, uzun süredir youtube üzerinde çalışmalarıma devam ediyorum ve bloguma ilgi gösteremiyorum. Arada boş zaman bulunca blog yazılarıma da devam ediyorum. Bugün sizlere yeni yeni rağbet görmeye başlayan bir kazanç yöntemini anlatacağım.

Bunun hakkında sosyal medya’da bir çok bilgi var, bunların bazıları doğru bazıları yanlış olmakla beraber sizleri yanlış yönlendirecektir. Sonuçta bu da bir girişimciliktir, bilmediğiniz bir şeye atılırken onun hakkında bilgisiz olmak saçma olur değil mi ? Neyse lafı uzatmadan hemen konuya geçelim.

Dropshipping Nedir?

Aslında kısaca elinizde olmayan bir ürünü başkasına satarak kazanç elde etmektir. Biraz detaylı anlatmak gerekirse, elinizde çok fazla bir sermaye olmadan bile yeni iş kurmak bu sayede daha kolay bir hale gelmektedir.

Süreç şöyle işlemektedir; Siz ürünü reklam veya başka bir yöntemle satarsınız. Tedarikçiye satın alan kişinin bilgilerini verirsiniz ve onlar teslimatı yapar. Bu sayede sizler de komisyon alırsınız.

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Bu işe atılmadan önce mutlaka detaylı araştırma yapmak veya bir eğitim paketi satın almalısınız. Sonrasında ürünleri tedarik etmek bir firma ile anlaşmaya varıp Amazon gibi alışveriş sitelerinde ürünleri sergileyebilirsiniz. Benim önerdiğim ücretsiz olarak örnek bir eğitim için dropshipping shopify eğitimi‘ne göz atabilirsiniz.

Sonrasında sizin yapmanız gereken tek şey reklam vermek olacaktır. Vermeseniz bile Amazon sitesinden gelen ziyaretçiler tarafından satın alınacağından da emin olabilirsiniz.

Dropshipping Avantajları Nelerdir?

Normalde ürün satmak için bir depoya ve bir çok şeye ihtiyacınız olur. Ancak dropshipping’te böyle bir şey söz konusu değil. Siz stok takibi veya kargo sürecine hiç bir şekilde katılmazsınız. Maliyetleriniz oldukça düşük olacaktır.

Yasal Süreç Nasıl İşliyor?

Şirket kurmanıza gerek yoktur, ancak ilerleyen zamanlarda gelir vergisi ödemeniz gerekmektedir.

Eğer daha fazla bilgi almak istiyorsanız detaylar için burayı tıklayın.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments