Ofis mobilyası seçiminde ekonomi mi, bir diğer deyişle dayanıklılık mı ön planda olmalıdır, sağlık mı?

Bu sorunun kesin bir cevabı vardır. Her ikisi de ofis mobilyası seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelmektedir.
Çalışanlar ve yöneticiler günün sekiz, dokuz, bazen de çok daha fazlasını ofislerinde geçirirler. Çalışmalarını kolaylaştıracak ve mekânı şıklaştıracak birçok ofis mobilyası tasarlanmış ve tasarlanmaya devam etmektedir. Çalışma hayatının verimli geçmesi için tasarımcılar tarafından konfor ve gün ışığı ön plana çıkarılmıştır. Yukarıdaki sorunun cevabına her ikisi desek de en önemli olan sağlıktır.

Ofis mobilyaları, çalışma biçimine ve mesleğe uygun olarak seçilmeli, klasik olarak adlandırılan ofis mobilyalarından uzak durulmalıdır. Gün boyunca oturarak çalışıyorsanız, mutlaka sandalye ve masanız size uygun bir şekilde tasarlanmış olmalıdır.
Sağlıklı bir ofis mobilyası, konfordan sonra kullanışlılığı da sağlamalıdır. Tekerlekli sandalyeler, ofis içerisinde hareket kabiliyetine sahip olduğu gibi masada yer alan çekmece ve ofis içerisinde bulunan dolaplar da dağınıklığı önlemekte, işlerin karışmasına engel olmaktadır.

Ofis mobilyaları, mesleğiniz ile uyumlu olarak çalışmanızı kolaylaştıracak ve gerek altınızda gerek üstünüzde çalışanlar, gerekse müşterileriniz tarafından imajınızı pekiştirecektir. Örneğin bir mimar masası, çizim yapmaya uygun olmalıdır. Böylelikle müşterileriniz de sizin ofis ortamında gerçekten işle uğraştığınızı, ofisinizi buna göre tasarladığınızı gözlemleyebilecektir.
Ofis mobilyalarının sadece çalışanlar için olmadığını unutmayın. Misafirleriniz ve müşterileriniz de sıkça sizin çalışma alanınıza girecektir. Ofisinizde bulunacak bekleme üniteleri, masanızın hemen önünde bulunan misafir koltukları ve önlerinde yer alan sehpaların seçiminde de aynı kriterlere uymalısınız.

Öte yandan ofis mobilyaları, sağlam malzemelerden yapılmalıdır. Rahatlıkla hareket etmenizi sağlayan ve dayanıklı malzemeden yapılan ofis mobilyaları, hem şirket ekonomisine hem de personelin iş verimliliğine maksimum katkı sağlayacaktır.
Tüm bu temel ihtiyaçları yerine getirirken, ofiste düzeni sağlamak adına askılık, dolap, çekmece ve kütüphaneler de kullanmayı göz ardı etmemelisiniz. Mesleğinize uyumlu olarak seçeceğiniz mobilyalar ne kadar hoş duruyorsa birbirleriyle uyumlu bir şekilde tasarlanan ve şık gözüken mobilyalar da o derece hoş olacaktır. Bu ofis mobilyaları, sizin çalışmanızı daha verimli hale getirirken, müşterileriniz ve misafirleriniz için de olumlu bir imaj sağlamanıza katkıda bulunacaktır.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments