Saat Kulesi

Herkese selam! yeni bir blog yazısı ile yine karşınızdayım. Uzun zamandır bloguma ilgi gösteremiyorum. Hazır yaz sezonu da yaklaşırken rehber niteliğinde bir yazı hazırlamak istedim. Malum insanlar her geçen gün daha fazla gezilmesi gereken yerler hakkında araştırma yapıyor. İsterseniz lafı uzatmadan hemen listemize geçelim.

Düden Şelalesi

Antalya‘nın merkezine 10km yakınlıkta yer alan bir şelaledir. Turistlerin büyük ilgisini çekmeyi başarmış olan bu şelale Düden Çayı üzerinde yer alır. Geçtiği yerlere adeta can vermektedir. Arka tarafında bir adette mağara barındırmaktadır. Eğer kafanızı dinlemek ve farklı yerler görmek istiyorsanız mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler listenize eklemeniz gerekiyor.

Konyaaltı Plajı

Antalya’nın en önemli plajlarından birisi olan bu yer Türkiye’nin de sayılı yerlerinde yer almaktadır. Tarihi Olbia kentinin kalıntıları da bu plajın çevresinde olduğundan dolayı hem tarihi yerleri görme şansını yakalayabilirsiniz. Bunların yanı sıra diğer plajlardan farklı kılan ormanları da içinde barındırmaktadır.

Saat Kulesi

Antalya’nın simgesi haline gelen bu saat kulesi Kale Kapısı mevkinde yer almaktadır. 1901 tarihine kadar dayanan bir geçmişi vardır. Söylentilere göre Sadrazam Küçük Sait Paşa tarafından II. Abdülhamit şerefine yaptırılmıştır. Bu kulenin yüksekliği 14 metre civarındadır, surların üzerinden yüksekliği ise 8 metredir. Turistlerin ilgisini çeken özelliği ise tarihi bir yapı olmasıdır.

Antalya Murat Paşa Camii

1570 yıllarında inşaa edildiği söylenilen bir tarihi yapıdır. Selçuklu döneminin kalıntılarını içinde bulunduran bu Camii turizm açısından Antalya’nın en çok ziyaret edilen yerleri arasında yerini almaktadır.

Hadrian Kapısı

Üçkapılar adı ile de bilinen bu yer Antalya’nın etrafını çevreleyen bir anıtsal kapıdır. 130 yılında Roma İmparatoru şerefine yapıldığı söylenmektedir. Çevresinde ki heykellerden günümüze sadece bir kaç adet hitabe kalmıştır. Tarihi bu yapı tatil için gezilebilecek yerlerdendir.

Bu listemizin de sonuna geldik. Eğer sizlerin de önerileri var ise yorumlara yazabilirsiniz. Kısa sürede listeye dahil edeceğim.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments