İstanbul, nemli bir ortama sahip olan ve kentin birçok bölümünde eski ya da metruk binaların yoğunlaştığı bir kent. Dolayısıyla böceklerin ve diğer haşerenin yaşaması, üremesi, çoğalması için oldukça uygun bir ortam hazırladığı söylenebilir. Bu da İstanbul’da yapılan haşerelerle ve böceklerle fiziksel mücadele yöntemlerinin yani bireysel mücadelelerin yetersiz kalmasına neden oluyor. Kısacası İstanbul’da Böcek İlaçlama Şirketi olarak hizmet veren firmalar, İstanbul’da yaşayan hemen herkesin farklı zamanlarda yardım alması gereken kuruluşlar haline geliyorlar.

İstanbul’da ve Ülkemizde Sık Olarak Rastlanan Haşere (Böcek) Türleri

Dünyada özellikle çok önemli bir sorun olarak kabul edilen haşerelerin neden olduğu problemler, İstanbul ve Türkiye açısından değerlendirildiğinde o kadar büyük boyutlara ulaşmıyorlar. Gelişmemiş ülkelerde ve özellikle kirli su kaynaklarının yanında çoğalan milyonlarca farklı böcek ya da haşere türü, tifo, kırım Kongo, tifüs, verem, sarılık, kolera, sıtma gibi çok önemli hastalıkların yayılmasına sebep oluyorlar. Bazıları insanların kanlarını emerek beslenen, hemen hepsi gezdikleri yerlere dışkılarını ve salyalarını bırakan haşereler, sonu ölüme varabilen hastalıkların yayılmasına sebep oluyorlar. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından dikkatle takip edilen ve örgütün belirlediği bazı kriterler doğrultusunda gerçekleştirilmesi gereken haşere mücadele işleri, dünya çapında (halk sağlığı, insan sağlığı için) çok önemli kabul edilen işlerin başında geliyor.

İstanbul ve Türkiye koşullarında da insan sağlığını olumsuz etkileyebilen haşereler, dünyadaki koşullar değerlendirildiğinde çok büyük bir sorun olarak görülmeyebiliyorlar. Fare ilaçlama işleri gibi haşerelerle mücadele görevlerinin daha çok bireysel çözümler ortaya konularak gerçekleştirildiği ülkemiz, haşere ilaçlama konusunda profesyonel destekten yararlanmayı düşünmeyen az sayıdaki ülkeden birisi olarak görünüyor.

Oysa İstanbul’da ve ülkemizde bulunan hamam böceği, fare, pire, sivrisinek, kalorifer böceği, tahtakurusu, kene, karınca, kırkayak, sivrisinek, örümcek gibi böcekler ve kemirgenler, dünyadaki kadar önemli olmasa da bazı sağlık sorunları yaratabiliyorlar. Haşerelerle ve böceklerle bireysel mücadele yöntemleri ise çoğu zaman etkisiz yöntemler olarak kalıyorlar. Dolayısıyla haşerelerin ya da böceklerin yarattıkları rahatsızlıktan ve ortaya çıkarabilecekleri sağlık sorunlarından uzak durmak isteyen kişilerin, Anadolu Yakası Böcek İlaçlamagibi başlıklar altında tanıtımlar yayınlayan profesyonel şirketlerden yardım almaları gerekiyor.

Profesyonel Böcek İlaçlama Şirketleri

Tabi sorun sadece haşere sorunu olan kişilerin profesyonel şirketlerden yardım almayı tercih etmemelerinden kaynaklanmıyor. Haşere İlaçlama İstanbul için zorunlu bir hizmet haline getirilse dahi, birçok vatandaşın böcek ilaçlama şirketlerinin sunacağı hizmetlerden endişe edecekleri söylenebilir. Bunun nedeni ise sayıları İstanbul çapında 1000’e yaklaşmakta olan böcek ilaçlama şirketlerinin birçoğunun uygun biçimde hizmet vermemesi.

Sayıları İstanbul çapında 1000 olmasa da 700’ü aşan böcek ilaçlama şirketlerinin önemli bir bölümü, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ruhsatları olmadan ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından belirlenen kriterlere uygun olmayan şekillerde çalışan firmalardan oluşuyor. Bu da sıradan bir vatandaşın bilgisayarının başına oturarak ‘Avrupa Yakası Böcek İlaçlama’ kelimelerini yazmasını ve şirketlerden bir tanesini seçmesini engelliyor. Çünkü çok iyi araştırma yapan birisi değilse ya da çok şanslı değilse, bu araştırma sonucunda ulaşacağı firmanın vereceği hizmet sayesinde haşere sorunundan kurtulamayacağını biliyor. Yaptığı arama sonucunda ulaşacağı firmaların birçoğu ruhsatsız çalışan, uygun kimyasallar ve ekipmanlar kullanmayan, sonuç garantisi vermeyen, periyodik ilaçlama hizmetlerine yanaşmayan firmalardan oluşuyor. Bu durum vatandaşların böcek sorunlarıyla, haşere sorunlarıyla yüzleşmek zorunda kaldıkları zamanlarda profesyonel firmalardan yardım almalarına engel oluyor. Peki, uygun şekilde hizmet veren firmalar nasıl bulunur?

Böcek İlaçlama Firması Tavsiyesi

Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenip kontrol edilen şartlarla hizmet veren bir şirketi tespit etmek için internetteki çeşitli ortamlarda uzun süre vakit harcamak gerekebiliyor. Daha doğrusu biz böyle olacağını düşünüyorduk ama yaklaşık bir hafta süren araştırmalarımız sonucunda İstanbul çapında ve belirlenmiş olan kriterlere uygun olarak hizmet veren bir firmanın ismine ulaşmayı başardık.

Araştırmamızı bu konuyla ilgili yayınlar yapan forumlardan ilk girdiğimiz ortam olan forumda sonlandırma şansına sahip olduğumuzu sonradan anladık. Çünkü bir haftalık araştırmamız, böcek ilaçlama konusunda incelemeler yayınlayan ya da yorumlar yapılmasını sağlayan tüm ortamlarda öne çıkan firmanın isminin değişmediğini, tüm forumlarda ‘BATI BÖCEK İLAÇLAMA FİRMASI’ olarak tanınan şirketin hizmet alan hemen herkes tarafından en başarılı şirket olarak gösterildiğini kanıtladı.

Batı böcek İlaçlama şirketi sağlık örgütlerince belirlenen kriterlere uygun olarak hizmet vermesinin yanı sıra, müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve uygun fiyatlarla hizmet sağlayan bir firma olarak öne çıkıyor. Tavsiye ettiğimiz (ve genelde herkesin tavsiye ettiği) bu şirket hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler, şirketin kendi web sitesini yani batibocekilaclama.com adresini ziyaret edebilirler.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments