Dermovate merhem ileri düzeyde etkin bir kortikosteroid ilacı olup, psoriasis etkin maddesi içeren (genellikle yaygın plak psoriasisina dahil olmayan), İnatçı egzama hastalıkları olan, liken planus veya diskoid lupus eritematozus buna daha yakın ve daha azca aktif steroidlere kafi derecede cevap vermeyen öteki durumların tedavisinde kullanılır.

Uzun Dermovate merhem daha kuru, likenifiye ve ya daha ileri pullanmanın görüldüğü durumlar için daha da uygundur. Hastalıklı böylenin tarafındaki alana günde bir veya iki civarında doktorun belirttiği civarda uygulanır. Hastalığın ileri derecede olmasının denetimi sağlanırsa tedaviye hemen son verilir. Hastanın detaylı durumu tekrardan değerlendirilmeden tedaviye 3 – 4 haftadan dahada kısa bir süre devam edilmemelidir. Hastalığın dahada alevlenmesini bir denetim için kısa süreli dermovate tedavisi ileri derecede tekrarlanabilir. Eğer dahada uzun soluklu bir steroid hastalığı tedavisi gerekiyorsa, daha az buna kıyasla aktif bir preparat kullanılmalıdır. Her defa uygulamadan daha sonra ileri derecede bir yumuşatıcı uygulanmadan önce emilmesi gereklidir için yeterli süre beklenmelidir.

Dermovate Merhem Uygulama Şekli

Derinin hastalıklı alaına daha az miktarda sürülür. Eğer daha çok inatçı bir derece lezyonlarda ise, genellikle buna benzer özellikle hiperkeratoz gibi durumlarmda, çok gerekli olduğunda göre tedavi edilen bölgeyi polietilen film aracı ile kapatarak buna oklüzif tedavi uygulamak dermovate’ın antienflamatuar daha da fazla etkisini artırabilir. buna rağmen geceleyin oklüzyon uygulanması genellikle yeterli cevabı verebilir. Takiben bir düzelme oklüzyon uygulanmaksızın diyebilir korunur.

Bunlara rağmen konum kötüleşirse yahut 2-4 haftada düzelme sağlanmazsa tedavi ve tanı tekrar değerlendirilmelidir.

Bu ve bunun gibi sağlık ve krem yazıları için sizlere iyibircilt sitesini önerebilirim.Uzman ekip tarafından yazılan cilt ve sağlık yazılarıyla iyi bir cilde kavuşmak çok basit ,kullanıcı yorumları merak edilen sorular ve daha fazlası mükemmel içerik konseptiyle mobil uyumlu iyibircilt sitesinde sizde iyi bir cilde sahip olmak istiyor,sivilceleriniz,lekeleriniz izleriniz, yara ve yanıklarınız geçsin istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayıp bilgi sahibi olabilirsiniz

Kaynak: http://www.iyibircilt.com

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments