Günümüzde insanların çoğu mevsimsel değişiklikler,hormon bozuklukları,demir eksikliği ve stres gibi çeşitli nedenlerden dolayı saç dökülmesine maruz kalıyor.Yaşanılan saç kaybı kişilerin dış görünüşünü oldukça değiştirdiği için insanlar yeni görünümlerini kabullenmekte zorlanıyor ve içine kapanarak hayattan kopmuş bir yaşantı içine giriyor.

Saç dökülmesi sadece özgüveni azaltmakla kalmıyor kişinin yaşam kalitesini de tamamen düşürüyor.Bundan dolayı saçları dökülen kişiler kalıcı bir çözüm için saç ektirmeyi tercih etmektedir.

SAÇ EKİMİ NEDİR ?

Saç ekimi;genetik ya da hastalık gibi çeşitli faktörler sonucu saç kaybı yaşayan kişilerin saçlarının tekrar sağlıklı ve doğal bir şekilde çıkmasını hedefleyen estetik operasyondur.Vücuttaki dökülmeye dirençli saç köklerinin alınıp saç eksikliği olan bölgeye aktarılması ile gerçekleştirilen diğer estetik operasyonlara daha basit ve iyileşme süreci daha rahat geçen bir işlemdir. Günümüzde birçok insan saç ekimi yaptırmakta ve olumlu sonuçlar elde etmektedir.

SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ

FUT(Follicular Unit Transplantation – Foliküler Ünite Transplantasyonu)

Bu yöntemde enseden bant halinde bir saç şeridi çıkartılıp kökleri ayrıştırılarak ekimin yapılacağı alana nakil edilir. Saçın alındığı bölgede yara izi kalabilir, geçici bir uyuşukluk meydana gelebilir teknolojinin gelişmesi ile birlikte profesyoneller tarafından pek önerilmeyen bir uygulama haline gelmiştir.

FUE(Follicular Unit Extraction – Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

Bu yöntemde ise donör bölgedeki kıl kökleri milimetrik aletler kullanılarak tek tek alınır ekim yapılacak bölgeye yine tek tek ekilir. Saç ektirme ameliyatlarında en sık tercih edilen yöntemdir.

SAÇ EKİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Saç ekimi basit bir operasyon gibi düşünülsede doğru kişiler tarafından uygulanmadığında bazı sağlık sorunları yaşanabilir. Bu sebeple saç ektirecek olan kişilerin saç ekim işlemi öncesinde çok iyi araştırma yapmış olması, güvenilir ve alanında uzman olan kişileri seçmesi gerekir.

Öncesinde:

Operasyonu olumsuz yönde etkileyebileceğinden dolayı sigara, alkol, kafeinli içecekler ve aspirin gibi kanı sulandıran ilaçların ameliyata girmeden yaklaşık 1 hafta öncesinden sonlandırılması gerekir.
Saç kremi gibi ürünlerin kullanılmaması gerekir.
Gömlek gibi rahat giyilip çıkarılabilen kıyafetlerin tercih edilmesi gerekir.
Banyo yapılarak sağlık merkezine gidilmesi gerekir.

Bütün bu şartlara uyarak gelen kişiler ameliyathaneye alınarak yaklaşık 7-8 saat süren bir operasyondan sonra taburcu olabilir.

Sonrasında:

Saçlar en az 3 gün sonra klinikte doktor gözetiminde yıkanır. Daha sonra kişi doktorun verdiği özel losyon ve şampuanlarla saçını yıkayabilir. Saçlar uzayana kadar Güneş’ten korunmalıdır.

3.haftada saçta dökülme yaşanabilir böyle bir durum karşısında panik olmalarına gerek yoktur. Bu saç ekiminin başarılı olduğunun göstergesidir.

4.ayda dökülen saçlar yeniden çıkacak ve sağlıklı bir şekilde uzayacaktır.

Sizde saç ekimi yaparak hayatınıza özgüvenli bir şekilde devam etmek için bir adım atabilirsiniz herşey gönlünüzce olsun

İstanbul saç ekimi için aşağıdaki siteyi gönül rahatlığıyla sizlere tavsiye edebilirim.

Site http://www.sacekimturkiye.com

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments