Lise ya da üniversite hayatının içerisindeki bir öğrenci olun, ister öğrenci velisi… İster iş hayatına yeni atılan bir stajyer olun, isterseniz çok önemli pozisyonların hakkından başarıyla gelmiş, tecrübeli bir yönetici… Kırtasiye ürünleriyle olan ilişkiniz asla ama asla sona eremez! Yazmak, çizmek, boyamak, yapıştırmak, ölçmek ve daha bir sürü amaç için kullandığımız kırtasiye ürünleri, hayatımızın hemen her alanında, her zaman ihtiyaç duyduğumuz ürünlerin başında gelir. Peki bu denli yüksek öneme sahip ürünleri nereden, nasıl temin etmeliyiz? Kırtasiye alışverişi internetten yapılır mı? İlgili sorulara yanıtlar arayacağımız bu incelememizle birlikte, e-ticaret alanında yapılan kırtasiye alışverişi ve gelecekle ilgili tahlillere yer veriyor olacağız.

Tüm dünyayla birlikte, Türkiye’de online alışveriş alışkanlığını edinmiş ve yalnızca geçtiğimiz yılda, internet üzerinden yapılan satışlarda bir önceki yıla göre tam %50-60 arasında bir artış yaşanmıştır. Üstelik bu oran, mobil üzerinden verilen siparişleri kapsamakta. Bu verilere bakarak, önümüzdeki yıllarda ulaşacağımız rakamlar bize e-ticaret ve kırtasiye ürünleri arasındaki ilişkiyi net olarak gözler önüne seriyor. Günümüz itibariyle teknoloji, giyim ve kozmetik sektörlerinden sonra, e-ticaret firmalarından yapılan kırtasiye alışverişi de üst sıralarda yer almaktadır. Özellikle ofis kırtasiye malzemeleri ihtiyaçları doğrultusunda firmaların satın almalarını internet üzerinden gerçekleştirmesi sebebiyle bu rakamlara ulaştığımızı net olarak söyleyebiliriz.

Peki okul kırtasiye alışverişlerinde durumlar nedir? İş yerleri için ayrılan pasta payı elbette ki çok daha yüksek. Ancak okul kırtasiye gereçlerinin de online olarak sipariş edilme oranı hiç de azımsanacak gibi değil. Başını kalem, silgi, kalemtraş, boya kalemleri, defterler, boyama ve yapıştırma ürünleri, çantalar gibi ürünlerin çektiği temel kırtasiye ihtiyaçları da dahil tüm ürünler online olarak sipariş verilebiliyor. Sürekli denetleme, yüksek rekabet, koşulsuz iade ve değişim garantileri ve hatta verilen siparişlerin yanında gönderilen küçük sürpriz hediyeler, insanları okul ihtiyaçlarının da internet üzerinden satın almaya yönlendiriyor. Tüm bunların yanında, kapıya kadar gelen hizmet ve uygun fiyat seçenekleri de fiziksel mağazaların geleceğini tehlikeye atıyor ve gelecekteki olası sektörün tamamen internet üzerinde konumlanacağının ipuçlarını veriyor. Siz de güvenli bir şekilde ilk online kırtasiye alışverişi deneyimini ertelemeden yaşayabilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments