Her ay hızlıca akıp giderken, bir fatura ile diğer fatura arasındaki zaman da kısalır oldu. Çoğu kişi artık fatura takibi yapmakta da bu sebeple zorlanmaya başladı. Bir fatura ödenir ödenemez yeni bir faturanın gelişi takibi zora sokarken, faturaların karışmasına da neden olmaya başladı. Çoğu zaman posta kutusuna konmayan ya da kaybolan faturalar, ödenmesi açısından da zorluklara sebebiyet veriyor. Fatura takibini kolaylaştırmanın pek çok farklı yolu olsa da bunun internetten yapılabiliyor olmasının teknoloji çağındaki önemi büyüktür.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık enerji tüketimi de farklılık kazandı. Serbest tüketici olarak seçebileceğiniz enerji hizmeti veren şirketten aynı zamanda borç sorgulamanız ve şirketin size sunduğu kampanya ve avantajlardan da yararlanmanız mümkün hale gelecek. Elektrik faturanızın kaybolması durumda eski bir fatura ya da sözleşmede yer alan hesap numarası ile fatura ödemelerinizi ve elektrik borcu sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bunun için önce elektrik hizmeti aldığınız şirketin internet sitesine üye olmanız gerekmektedir. Ardından dilediğiniz tüm işleri bu internet sitesi üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hayata yetişme çabası içerisinde geri plana atılan ödemelerin aksaması ya da unutulması kısa ve uzun vadede kesinti gibi pek çok istenmeyen sonuca zemin hazırlıyor. Bunun önüne geçmek için artık hayatın her alanında kullanılan ve hayatı kolaylaştıran internet hizmetinden faydalanmanız yeterli olacak. Bilgisayar, tablet ya da telefonunuzdan mevcut elektrik hizmeti aldığınız kurumun internet sitesine girerek yapacağınız işlemler, güvenlik açısından sizi tatmin edecek, aynı zamanda sunulan kampanyalar ve avantajlardan da faydalanmanızı sağlayacak.

Serbest tüketicilerin en çok tercih ettiği elektrik tedarikçisi olan Enerjisa, birçokalanda öncü olması ile dikkati çekiyor. Enerjisa’nın verdiği hizmetlerden biri olan elektrik borcu sorgulama, internet ya da telefon üzerinden gerçekleştirilebiliyor. 444 4 372 numaralı telefon dan Enerjisa çağrı merkezini arayarak ya da Enerjisa sitesindeki Online Hizmet Merkezi’ne üye olarak elektrik borcu sorgulama işlemlerinizi yapabilir, tarifeler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir, kullanımlarınız doğrultusunda kendinize en uygun tarifeyi seçebilirsiniz. Çok daha detaylı bilgilere sahip olabilmek için Enerjisa internet sitesine girerek bilgi edinebilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments