2018 yılında bir önceki yıl gibi topuklu olan ayakkabılar düz ayakkabılara göre daha çok ön planda tutulmaktadır. Topuklu ayakkabı kadınlara kendini daha alımlı ve cazibeli hissettirmektedir. İster işe giden kadınların tercihi ofis modasına uygun olsun isterse günlük kullanıma uygun olsun topuklu ayakkabı modelleri mevsime göre trendler arasında yer almaktadır. Bu ayakkabıların bazıları kot pantolon ve spor tarzda giysilerle de kombin edilerek şık ve cazibeli bir görünüm sağlanmaktadır. Özellikle her mevsim değişik ortamlarda ve kombinlerde kullanılan stilettolar, platform topuklu ayakkabılar her kadının zevkine hitap etmektedir. Yeni sezonda bu tarz topuklu ayakkabılar favoriler arasında yer almaktadır.

Dekolteli Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıldır?

Dekolteli ayakkabıları giyen bayanlara karşı ilgi hemen ayaklarda yoğunlaşmaktadır. Çünkü bu tarz ayakkabılar estetik görünümleri ile ilgi odağı olmakta, giyen bayanlara cazibeli bir hava katmaktadır. Topuklu ayakkabı modelleri arasında da birçok çeşide sahip dekolteli ayakkabılarda her mevsime uygun seçenekler yer almaktadır. Ön kısmında dekolteye sahip çapraz kemerli modellerde kış mevsimine uygun botlar vardır. Kalın topuklu olan bu botlarda süet veya deriden yapılmış seçenekler mevcuttur. Ön kısmında metal detaylar ile hareketlendirilmiş bu ayakkabılar her yaştan bayan tarafından ilgi görmektedir. Kafes şeklinde dekolteye sahip olan topuklu ayakkabılar çok şık bir görünüme sahiptir. Bilek kısmında kafesli dekolteli olan ayakkabılarda ince ve uzun topuk bulunmaktadır. Kendine güvenen kadınların tercihi olan bu ayakkabıların komple ön kısmı kafes şeklinde işlenmiş modelleri vardır. Sivri topuklu sandalet tarzında olan bu ayakkabılar davetlerde kullanıldığı gibi ofis ortamında da şık bayanların favorileri arasındadır. Ayrıca hem burun hem topuk kısmında dekolteye sahip olan topuklu ayakkabı modeli fantazi tarzda kombin yapan kadınlara uygun olmaktadır.

Abiye Topuklu Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Abiyeler mutlaka topuklu ayakkabı ile kombin yapılmaktadır. Giyilen abiye kıyafetin tarzına ve modeline göre sivri topuklu, platform veya sandalet şeklinde topuklu ayakkabılar seçenekler arasında yer almaktadır. Simli, dantelli veya rugan ayakkabılarda abiye ayakkabı tercihleri arasındadır. Lame ve dore olan ince topuklu ayakkabılar abiyelerle hoş bir uyum sağlamaktadır. Topuk kısmı çiçek işlemeli olan abiye topuklu ayakkabı modelleri içinde dolgu topuklara da yer verilmektedir. Leopar desenli topuklara sahip ayakkabılarda abiye elbiselerle uygun olmaktadır. Taşlı ayakkabılarda topuk kısmı yada üst kısmı işlemeli şekilde taşlarla süslenmiş modeller yer almaktadır. Bu tarz topuklu ayakkabı modeli hem kısa hem uzun abiyelerle uygun olmaktadır. Bu senenin trendlerinden olan metal topuklu ayakkabılar için uzun topuklar tasarlanmıştır. Kedi topuk denilen kısa topuklarda da metal kullanılan modeller mevcuttur. En sevilen abiye ayakkabı modeli ise önde ince bantlara sahip olan ayağın büyük kısmını açıkta bırakan yandan bantlı parlak veya taşlı modellerdir. Uzun topuklardan hoşlanmayanlar için yarım sivri topuklu ayakkabılar vardır. Topuklu ayakkabı modelleri ve daha fazlası için https://www.ilvi.com/topuklu-ayakkabi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments