İmplant Nedir?

İmplant doğal dişinizle neredeyse bire bir görüntü ve işlev olanağı sağlayan en iyi tedavi yöntemidir. Bu uygulama ile kazanılan diş, kişiye klasik köprü ve protezlere oranla çok daha iyi konuşma ve çiğneme imkanı yaratır. Titanyum‘dan imal edilen ve vidalı yapıya sahip implant çene kemiğine ve dokunuza % 100 uyum sağlayan yapay diş köküdür. Geçmiş yıllara oranla implant sektöründe çıkan yeni marka ve çeşitlilik sayesinde maaliyetleri düşen bu tedavi hastalar tarafından en çok tercih edilen yöntem olmuştur. İzmir estetik diş doktoru Soner ARIKAN tarafından geliştirilen yeni tedavi yöntemleriyle hastalar hem operasyon sırasında hemde operasyon sonrası günlük yaşamlarına çok çabuk adapte olabilmektedirler.

Bütün İmplantlar Başarılı mı?

Tedavi öncesi doktorunuz bir çok faktörü göz önünde bulundurmaktadır. Bunların başında hastanın sağlıklı olması ve operasyon sonrası iyileşme gücünün yerinde olup olmadığına bakılır. Tedavi olacak kişide kontrol altına alınmamış şeker hastalığı mevcut ise bu hem tedavi hemde tedavi sonrası belli komplikasyonlara yol açabilir. Ayrıca doktorun hastaya en uygun implant yerleştirme yöntemine dikkat etmesi gerekmektedir. Tedavi sonrası doktorunuzun sizden yapmanızı isteyeceği ağız ve diş bakımı önerilerini kesinlikle ihmal etmemeli ve hergün eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Tedavi sonrası en negatif durum yaratacak etkenler ise sigara kullanımı, alkol kullanımı ve aşırı asitli içecek tüketimidir. Sigara tüketimi ağız ve diş etlerinde enfeksiyon riskini arttırarak diş eti iltihabı oluşmasına neden olabilir. izmir implant konusunda Türkiye’nin en uzman kadrosunu bünyesinde barındıran Cadde Dental ile iletişime geçerek konu ile ilgili çok daha geniş çaplı bilgiler edinebilirsiniz.

İmplantların Temizliği Önemli midir?

Oldukça önemlidir. Sadece implant olarak değil genel ağız hijyeni ve ağız içinde oluşabilecek olası enfeksiyonları önlemek açısında da bu temizliğe özen gösterilmesi gerekmektedir. İmplant temizliği normal diş temizliğinden farklı değildir. Günde en az 2 defa klasik diş fırçalaması ve ağız bakım suyu gerekli temizliği sağlayacak diş ve diş etlerinde bulunan zararlı bakterileri yok edecektir. Fakat her şeyin başında kesinlikle sigara kullanımını bırakmanız ve asitli içeceklerden uzak durmanız en önemli noktadır. Ne kadar ağız temizliğine özen göstersenizde aşırı sigara ve asitli içecek tüketimi negatif etki yaratacağı kesindir.

İmplanttan Sonra Ağrı Olur mu?

Normal diş çekimi sonrası oluşacak ağrı neyse implant tedavisi sonrası aynı ağrı oluşabilir. Bu da doktorunuz tarafından verilecek ağrı kesici ilaçlarla rahatlıkla önlenebilir. Kısaca implant tedavisiyle eksik dişlerinizin yerini doldurarak dilediğiniz kadar özgüvenle gülebilirsiniz. Ege bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için İzmir gülüş tasarımı konusunda uzman Cadde Dental Polikliniği ile haftanın 7 günü dilediğiniz saatte iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için ;

Tel : 0232 336 70 79

Mail : caddedental@gmail.com

Web : https://caddedental.com

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments