Close-up of patient’s open mouth during oral inspection with mirror and hook

Son dönemde ülkemizde bir çok aile, diş sağlığı konusunda bilinçlenmiş durumda. Aile bireylerinin biliçlenmesi ailede bulunan çocuklarada olumlu şekilde yansıyor. Fakat bir gerçek varki çocuk dişleri büyük insanın dişlerine göre daha çabuk çürüyor. İzmir çocuk diş doktoru Dr. Soner ARIKAN’dan aldığımız bilgiler doğrultusunda yaptığımız haberimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Çocukların dişleri niye çürür ?

Çocukların süt dişleri büyük bir kişinin dişlerine göre çok daha fazla organik madde bulundurmaktadır. Bu sebeple çocukların dişleri çürümeye daha yatkındır. Çocuklar genelde çürük bölümün erken dönemde gösterdiği hassasiyet ve ağrı gibi belirtileri yorumlayamamaktadır. Ağrı artık dayanılmayacak seviyeye geldiğinde çürük farkedilir ancak artık çürük diş için çok geç kalınmıştır. Çocuklar kesinlikle asitli içeceklerden uzak tutulmalı ve sert tarzda genellikle dişleriyle kırarak yedikleri şekerler çocuklara verilmemelidir.

Çocuklarda diş fırçalama ne zaman başlamalıdır?

8 aylıkken kısaca ilk diş ağızda çıktığında temizleme yapılabilir. Sabah ve gece olmak üzere günde 2 defa diş yüzeyleri gazlı bez hafif nemlendirilerek silinebilir. Diş fırçası kullanımı henüz yeni çıkan dişler için uygun değildir. Diş fırçası kullanımına çocuk 3 yaşına geldiğinde arka dişlerin çıkmaya başlamasının ardından geçilebilir.

Peki Ortodonti dalında ülke olarak ne seviyedeyiz ?

Ülkemiz bu konuda oldukça gelişme gösterdi. Özellikle izmir ortodonti konusunda en gelişmiş ilimiz diyebilirim. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi başta olmak üzere bir çok üniversitemizde bu konuda üst düzey eğitim veriliyor. Avrupa’nın bir çok ülkesinden daha yüksek standartlarda hizmet veren merkezlerimiz bulunuyor. Cadde Dental olarak teknolojiyi yakından takip ediyoruz bu doğrultuda çok sayıda insanın internetten izmir implant diş, izmir implant ve implant izmir araması yaparak bize ulaşması sonucu Türkiye geneli ve Avrupa çapında çok sayıda hastaya hizmet veriyoruz.

Evet sizinde belirttiğiniz gibi özellikle internet üzerinde baya etkin bir diş merkezi olarak öne çıkıyorsunuz. Bunu nasıl başarıyorsunuz ?

İşinde uzman bir ekip olarak insanlara hizmet ederken aynı zamanda internet üzerinde site çalışmalarımızıda işinde uzman kişilere teslim etmemiz başarımızın en büyük sırrı diyebilirim. Ayrıca müşteri memnuniyeti oranımız % 100 oranına yakın buda olumlu geri dönüşlerin olmasını sağlıyor. Türkiye ve Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde bir kişi tarafımıza mail atması veya telefon açması sonucu kim olursa olsun sorununa cevap vermeye çalışıyoruz. Aynı zamanda hizmet saatlerimizde bir kısıtlama yok haftanın 7 günü 24 saat aktif şekilde hastalarımıza hizmet ediyoruz.

Peki diş ve ağız bakımı için haberi okuyacak olan ziyaretçilerimize öneriniz neler olacak ?

Sanırım tüm meslektaşlarım aynı cevapla konuya başlayacaktır. Kesinlikle sigara içmemelerini tavsiye ediyoruz. Sigara tahminlerin çok ötesinde ağız ve diş sağlığı üzerinde negatif etkileri oluşturmakta. Ağız içi enfeksiyon ve diş eti iltihapları sigara içen kişilerde çok daha fazla rastlanıyor. Dolayısıyla diğer tüm organlarınızada ölümcül zararı olan bu maddeyi bırakmanız en iyi öneri diye düşünüyorum. Ayrıca asitli içecekler konusunda vatandaşlarımızın çok dikkatli olmasını önemle rica ediyorum. Günde sabah ve akşam yatmadan önce olmak üzere en az 2 defa dişlerinizi fırçalamayı ihmat etmeyin.

Detaylı bilgi için ;

Tel : 0232 336 70 79

Mail : caddedental@gmail.com

Web : https://izmir-implant.com

cloud-server
avatar
  Yorum Aboneliği  
Yorumu Bildir