Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Diş implantı insan vücut dokusu ve kemikleriyle % 100 uyum sağlayan titanyum’dan üretilmiş vida biçiminde yapısı sayesinde kaybedilen dişin yerine çene kemiğine yerleştirilir. Ardından kron işlemi porselen ya da zirkonyum kullanılarak yapılır ve tedavi başarılı bir şekilde tamamlanır. Titanyum‘dan imal edilen yapay diş kökü operasyonun yapılacağı çene kemiğine ve vücut dokusuna tam uyum sağlamaktadır. Bu tedavi bir ya da birden fazla dişini kaybetmiş kişiler için en uygun tedavi yöntemidir. Operasyonun ardından hasta günlük yaşamına dönebilir.

Diş İmplantının Zararı Varmı ?

Diş implantı işlemi son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde diş çekimi kadar kolay bir hal almıştır. Tedavi öncesi operasyonu gerçekleştirecek hekimler hastanın mevcut hastalığı varmı yokmu ve çene kemiği yoğunluğu bu tedaviye uygunmu değilmi bunu araştırırlar. Genellikle kontrol altına alınmamış şeker hastalığı olan kişilerde tedavi sırasında ve tedavi sonrası dönemde bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Eğer tedaviye engel hastalığını yoksa çene kemik yoğunluğunuz uygunsa uygulanacak tedavinin hiç bir zararı yoktur. Fakat operasyon sonrası hekiminizin sizden istediği ağız ve diş bakımına dikkat etmediğiniz taktirde ağız içi enfeksiyona yakalanma riskiniz artabilir ve diş eti iltihabı gibi sıkıntılı problemler yaşayabilirsiniz. Ama en önemlisi tedavi sonrası kesinlikle sigara kullanımını bırakmalısınız. Ayrıca alkol ve asitli içecek tüketimini kısıtlamanız pozitif etki yaratacaktır. Diğer yandan ağız bakımına özen göstererek toplum içinde istediğiniz gibi gülebilir ve kendinize olan güveninizi kazanabilirsiniz. Ege bölgesinde bulunan ilimiz izmir gülüş tasarımı ile ilgili Cadde Dental Polikliniği sayesinde Türkiye’nin en önemli diş merkezi haline gelmiştir.

İmplant Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Vücudumuzun besin, sıvı ve nefes aldığı bölge olan Ağzımız bir çok zararlı bakteri ve enfeksiyona açık bir bölgedir. Dolayısıyla temizliğine çok dikkat etmemiz gerekir, günlük bakımı ihmal edilmeden yapılmalıdır. Günlük bakım, günde sabah kahvaltı sonrası ve gece yatmadan önce 2 defa en az 1 dakika boyunca dairesel hareketle dişlerimizi fırçalayarak ve günde 1 defa ağız bakım suyu ile tüm ağız içini iyice çalkalayarak yapılabilir. Ayrıca daha öncede çok defa bahsettiğimiz gibi sigara ağız sağlığı için en önemli tehdittir. Aşırı sigara tüketimi ağız ve diş etlerini zararlı bakterilere açık hale getirecek ve enfeksiyon kapmanıza neden olacaktır. İzmir ortodonti bölümünde Türkiye’de en başarılı hizmet sunan Cadde Dental‘in kurucusu ve diş hekimliği konusunda Ülkemizin en saygın ismi Dr. Soner ARIKAN ağız ve diş bakımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları cevaplamaktadır. Cadde Dental Polikliniği izmir çocuk diş doktoru bölümüylede hastalarına 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi için ;

Tel : 0232 336 70 79

Mail : caddedental@gmail.com

Web : https://implantdisizmir.com

cloud-server
avatar
  Yorum Aboneliği  
Yorumu Bildir