Internet kullanım oranlarının akıllı telefonlar sayesinde hızla artmasıyla beraber, Google üzerinden hizmetlerini ve ürünlerini tüketicilere ulaştırmaya çalışan birçok şirket bulunmaktadır. Giyim, elektronik, dekorasyon ve ulaşım gibi kişilerin düzenli olarak ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler için Google Arama sonuç sayfalarında kıyasıya rekabet yaşanmaktadır.

Google AdWords Reklamları kullanarak hedef kitlelere anında ulaşabiliyorken, SEO çalışmaları ile hedef kitleye ulaşmak zaman almaktadır. SEO ile 3 ay gibi bir zamanda ücretsiz trafiğini 2 kat arttıran birçok başarılı firma bulunmaktadır.

Dijital pazarlama faaliyetleri kapsamında firmalar SEO ve SEM çalışmaları ile Google Arama Motoru sonuçlarında üst sıralarda görünürlüklerini arttırarak, kendi alanlarıyla ilgili ayda binlerce ziyaretçiye ulaşabilmektedirler. Bu faaliyetlere profesyonel destek sağlayan birçok Dijital Pazarlama Ajansları bulunmaktadır. Dijital ajanslar, SEM çalışmaları kapsamında Google AdWords Metin Reklamları, Youtube Reklamları, Google Görüntülü Reklam Ağı (GDN), Sosyal Medya Pazarlama kanallarını kullanmaktadır.

SEM ve SEO Çalışmaları Arasında Ne Fark Vardır?

SEM çalışmaları genellikle belli bir reklam bütçesi kapsamında ve tıklama başı maliyetlere katlanılarak yapılır. Bu alanı, hizmet verdiği şirketler için etkin bir şekilde kullanan https://ajansad.com/ gibi dijital performans alanında verimli ajanslar bulunmaktadır.

SEO çalışmaları genellikle uzun soluklu çalışmalardır. Site için SEO optimizasyonları ve site dışı link inşası çalışmaları ile firmaların kategori, ürün ve bilgi sayfaları kendi sektörlerinde yapılan aramalarda ücretsiz olarak üst sıralarda çıkmayı amaçlar. Zamanla artan reklam maliyetleri kapsamında en verimli yöntem bu çalışmalara erken bir zamanda başlayıp, düzenli bir şekilde yaptırmaktır.

Dijital pazarlama faaliyetlerinde harcanan her tutarın satış olarak geri ölçümü yani dönüşümü mümkündür. Bu alana yapılan harcamalar aslında maliyetin ötesinde yatırım olarak değerlendirilmelidir. Aylık olarak yaptığınız yatırımın ne kadar satışa dönüştüğünü kolaylıkla takip edebilir, ilgili kampanyalarınızın performanslarını ölçebilirsiniz.

Seo ajansı olmasının vermiş olduğu başarı düzeyi yüksek profiliyle Ajansad.com, bu alanda birçok firmayı rahatlıkla ileriye taşıyabilmektedir. Dijital pazarlama kanallarını etkin ve verimli bir şekilde kullanan firmalar, ziyaretçi trafiklerini ve satışlarını kısa zamanda kolaylıkla katlayabilmektedirler.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments