Arama motorlarında yapacağınız kısa bir araştırma ile farklı içeriklerde paketlerin bulunduğu sonucuna varabilirsiniz. Standart olarak belirlenen paket fiyatlarının ortaya çıkış sebebi SEO hizmeti sunan firmaların yüksek ücret talep etmeleridir. Kurumlar tarafından tercih edilen Seo paketleri farklı içeriklerde oluşturularak müşterinin kendisine uygun paketi tercih etmesi sağlanır. Bu bizlere hizmet veren SEO uzmanlarının müşteri odaklı çalıştığını göstermektedir.

İnternet siteleri farklı kitlelere hitap ettiği için her site için farklı SEO çalışması yapılmaktadır. Bu da fiyatlandırmalarda bir esnekliğin doğmasına sebep olmaktadır. İfade edecek olursak makine üretimi yapan bir firma ile CNC lazer kesim yapan bir firmanın internet sayfaları için aynı SEO hizmetinin verilmesi doğru değildir. Bu sebeple her bir internet sayfası için özel bir SEO çalışması yapılmalı, fiyatlandırma bire bir görüşülmelidir.

SEO Paketleri Yükselme Sağlar mı?

Bakınız internet sitelerinin var olmasının sebepleri arasında bilgi ve paylaşımın bulunduğu kadar site üzerinden gerçekleştirilen online pazarlamada yer alır. Bu durum aynı sektörde hizmet veren firmalar arasında rekabet ortamını oluşturur. SEO uzmanı tasarım yaptığı site için sektörsel rekabet, rakip firma için SEO testi ve anahtar kelime ile detay içeren özel bir Seo paketleri oluşturur.

Her bütçeye hitap edecek şekilde tasarlanan paket ekonomik içeriğiyle dikkat çekerken kullanılacak araç içeriklerinin zenginliği de dikkatlerden kaçmamalıdır. Birçok kişi eş dost ve arkadaşlarına alacakları hizmet ile sitelerinin arama motor sonucunda yükselip yükselmeyeceğini sormaktadır. Bunun cevabı sizler içim tasarlanan paket çalışmasında yer alır. Tercih ettiğiniz paket içeriğinde backlink çalışması varsa ve siteniz mevcut rekabet koşullarına uyumlu ise yükselme yaşayacağından kesinlikle şüpheniz bulunmasın.

SEO Paketi Neden Yükselme Yapmaz

Diğer taraftan bazı site sahipleri SEO hizmeti aldıklarını ifade ederek sitelerinde yükselme bulunmadığından şikâyet etmektedirler. Bakın arkadaşlar her hizmetin bir bedeli vardır. Belirttiğimiz gibi SEO uzun vadeli bir çalışma sistemi olup anlayışla takip  etmeniz gereken bir çalışma bütünüdür. Siz piyasada kendisini uzman olarak tanıtan kişilerden 50 TL veya 100 TL karşılığında hizmet alırsanız bu işim meyvesini yiyemezsiniz. Elinizi vicdanınıza koyacaksınız, kendinize uygun Seo paketleri ile yükselmenin tadını çıkaracaksınız. Öte yandan paket aldınız sayfanızda yine yükselme yok gibi sesler duymaktayım. Başta söylediğim gibi sabırlı olmak gerekir. Satın aldığınız paket içeriği zararlı bağlantılar içerebilir, veya sayfanız filtrelenmiş olabilir. Belki de kendi ellerinizle Robots.txt dosyasını yanlış yaptınız.Kim bilir siteniz 404 hatası içerebilir. Kısacası arkadaşlar site üzerinde yapılan bilinçsiz çalışmalar ile spam taşıyor olabilirsiniz.

SEO Paketleri Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir.

Evet, makalemizin en önemli bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Site sahiplerinin dikkat etmesi gereken noktaları belirtelim. Öncelikle paket alacağınız firmayı araştırın, referans talebinde bulunarak demo yâda çalışır vaziyetteki paketleri inceleyin, aksini iddia eden firmalarda uzak durun derim. Ucuz fiyat içeriği ile hizmet veren firmaları değil müşteri memnuniyetini esas alan garanti içerikli SEO paketleri hizmeti veren firmaları tercih edin. Web siteniz için ne gerekiyorsa o hizmeti satın alın ve devamlılığının bulunması gerektiğini üzerine basa basa belirtin. Organik yollarla gerçekleştirilecek SEO çalışması sitenizi başarılı sonuçlara ulaştıracaktır.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments