Bitcoin Satoshi Nakamato tarafından geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkartılan bir para birimidir. İlk çıktığı zamanlar 1 kuruşdan daha az fiyatlara satılıyordu. Değer görmeye daha yeni yeni başladığı için 1 bitcoin 10 bin lirayı geçti. Bunun yanısıra dolar ve euro’ya alternatif olduğu söylenmektedir. Bitcoin’in sembolü ฿, kısaltması ise BTC‘dir.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği ne demek ilk olarak ondan bahsetmek istiyorum. Bunun gerçek ismi mining olarak geçmektedir. Mining yapmanın bir çok yöntemi vardır, ekran kartları yada özel işlemciler ile yapılabilir. Aslında mantığı da çok basittir, samanlıkta iğne aramak diye örneklendirilebilir. Bir data yığınını düzene sokmanız için bir havuz sistemine yani internetteki adı ile coin sitelerine üye olursunuz size bir işletim sistemi verebilirler yada var olan bir yazılım ile data elde edebilirsiniz.

Daha açık bir örnek vermek gerekirse size verilen binlerce karışık kelimeden mantıklı bir cümle çıkartmak gibi bir sistemdir.

Bitcoin Sanal Cüzdanı Nasıl Açılır?

Bunun için https://bitcoin.org/tr/cuzdaninizi-secin adresine tıklayarak istediğiniz cüzdan uygulamasını seçip sha kodunuzu alabilirsiniz. Bu cüzdanlar internetten başka kişiler tarafından izlenebilir ancak müdahele edilemez.

Mining Rig Kasası Nasıl Yapılır?

Bu konuyu blog üzerinden anlatmak yetersiz olduğunu düşündüğüm için Nejdet Delioğlu kanalının bir videosunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yöntemle Ethereum, ZCASH, Altcoin Madencileri için Mining rig kasası tarifini kolayca yapabilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments