Bildiğiniz üzere ülkemizde Wikipedia sitesine erişim kapatılmış durumda.Wikipedia’da yer alan bazı konular ve başlıklar yüzünden bu engellemenin koyulduğu söyleniyor. Wikipedia tüm dünyada ve ülkemizde çok büyük bir kütüphane sitesi olarak toplanan bağışlarla ayakta duran bir sanal kütüphane sitesidir,ülkemizde kapatılması çoğu insanın zorlanmasına ve aradığı bilgiye ulaşamamasına neden oldu bu yazımızda sizlere Wikipedia’ya nasıl girilir ve yasaklı sitelere giriş yöntemlerini anlatacağım.

Öncellikle yasaklı bir siteye girmek istiyorsak Proxy Server kavramlarına ufakça değinmemiz gerekmektedir. Proxy yaşadığınız ülkede kapatılan sitelere başka ülkeler üzerindeki sunuculardan bağlanıp sitelerin sorunsuz bir şekilde açılmasını sağlayan sistemdir.Site sorunsuz bir şekilde bağlanıyor ayrı zamanda ip’nizde görünmüyor bağlandığınız sitelerin üzerinden iplendirilirsiniz.Yani sörf yaparken güvenli ve anonim bir şekilde internette gezinebilirsiniz.

Peki Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir ?

İlk önce yasaklı sitelere giriş için bir çok yöntem bulunmaktadır.İlk tavsiyem Google’a yasaklı sitelere giriş,ktunnel,vtunnel gibi kelimeler yazıp aratabilirsiniz.Bu şekilde girdiğiniz sitede arama ile ilgili bir metin kutusu olacak o kutunun içine istediğiniz sitenin linkini yazarak anonim bir şekilde istediğiniz siteye girebilirsiniz.

Tabiki bizimde önereceğimiz bir site var sizlere biraz bu siteden bahsetmek istiyorum. Sitemizin linki http://www.yasakla.net bu site üzerinden istediğiniz her yasaklı siteye amerika ve hollanda lokasyon serverlar uzarından bağlanabilirsiniz.

İlk önce siteye giriş yapıyoruz sitede mavi beyaz bir websitesi karşımıza çıkıyor.Sitenin tasarımı çok kolay ve kullanışlı görünüyor ilk olarak sitenin tasarımı sizi kaliteli bir sitede olduğunuzu düşündüyor ve siteye güveniyorsunuz.Yazılım olarakta diğer sitelerden ayrılıyor.Bağlandığınız sitede kesinlikle sürekli açılan popup reklamlar yer almıyor sitede sadece ana sayfada google onaylı yerinde duran adsense reklamları yer alıyor. Bu yüzden site diğer sitelerden daha kullanışlı ve can sıkmıyor.Site daha yeni açılmış 1 yıllık olmasına karşın zamanla yükseliyor ve bizde ilk sıralara geldiği günde site sahiplerine tekrar sitemizde yer vermek isteriz.Bu gün sizlere yasaklı sitelere giriş yöntemleri hakkında bilgiler verdik umarım bu bilgiler ışığında girmek istediğiniz sitelere giriş yapıp güvenli bir şekilde internette dolaşıp sörf yapabilirsiniz bizede bir teşekkürü çok görmeyin.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments