Yurt dışında tatil planımızın kararını verdikten sonra, gideceğiniz ülkenin mevsim koşullarına, iklimine bakılmalıdır. Mevsim şartları da göz önünde bulundurularak valiz hazırlıklarına başlamalısınız.

Pasaport: Yurt dışında tatil yapmayı planlıyorsanız, tabii ki olmazsa olmazınız pasaporttur. Yurt dışında pasaportsuz gezmek başınıza ciddi işler açabilir. Çantanızın gizli bölmesinde veya montunuzun iç ceplerinde taşımanız güvenlik açısından faydalı olacaktır.

Banka Kartı/ Kredi Kartı: Nakit paranız dışında mutlaka yanınıza kendinizi garantiye alabileceğiniz bir banka kartı veya kredi kartı almayı unutmayınız. Olası bir problemde bütün tatil hevesiniz kaçmasın!

İlaçlar: Yine son derece önemli eşyalar sıralamasında ilaçlarınızı almayı unutmayınız. Kronik bir hastalığınız var ise sizin için büyük problem yaratabilir. Bunun dışında ağrı kesiciler, soğuk algınlığı ilaçları, alerji ilaçları ve sinek kovar ilaçlarınızı mutlaka yanınıza alınız.

Kişisel Bakım Malzemeleri: Özellikle aşırı titiz kişiler için; kendi havlunuzu yanınıza almalısınız. Diş fırçası, diş macunu, parfüm gibi kişisel bakım malzemeleriniz tüm tatil boyunca lazım olacaktır.

Giysiler: Seçtiğimiz tatil mevsimine göre olan mevsimlik kıyafetlerimizi valizinize hazırlamalısınız. Hazırladığınız valizin çok ağır olmamasına dikkat etmelisiniz. Ağır valizleriniz yolculuğunuz boyunca size yük olacaktır. Hafif yağmurluklarınızı, terliklerinizi, güneş gözlüklerinizi almayı unutmayınız.

Güneş kremi: Tatile gitmeden önce güneş kreminizi çantanıza koyunuz. Gerek deniz tatillerinde, gerek ise kültür turlarınız da güneş yanmalarına karşı korumanızı önceden alınız.

Harita: Eğer gideceğiniz ülke de internet hizmetiniz olmayacak ise harita size en lazım olacak eşyalardan biridir. Sora sora Bağdat bulunur, ancak siz yine de işinizi sağlama alınız.

Taşınabilir Şarj Cihazı: Gün boyu şarjı dayanmayan telefonlarınız için kafeler de şarj takmaya uğraşarak vakit kaybetmeyeceksiniz.

Kamera: Yaşadığınız anları video ve resimler ile ölümsüzleştirmek için kameralar olmazsa olmazdır.

Atıştırmalıklar: Gezerken yanınıza aldığınız atıştırmalık krakerler hayat kurtarabilir.

Yurtdışı planları yapıyorsanız tüm bu eşyaları almadan önce ucuz uçak biletleri için sorgulama yapabilirsiniz.

 

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments